Strona główna 0_Slider Tragicznie zmarły miał 30 lat. Prokuratura wszczęła śledztwo

Tragicznie zmarły miał 30 lat. Prokuratura wszczęła śledztwo

0

Dlaczego w pogodny dzień, przy bardzo dobrej widoczności zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w ciągnik samochodu ciężarowego z naczepą? Pomocne może się okazać nagranie. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła dzisiaj śledztwo w sprawie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Dzisiaj około 7.45 na drodze krajowej nr 35 koło Świebodzic zginął kierowca osobówki, a sześć innych osób, w tym trzy z niepełnosprawnościami trafiło do szpitali. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył czołowo w ciągnik samochodu ciężarowego, który pod wpływem siły zderzenia wpadł na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok pasażerskiego busa. Kierowca Audi zginął, natomiast sześć osób z busa: troje opiekunów i trzy osoby z niepełnosprawnościami w wieku 19, 20 i 24 odniosły obrażenia i zostały przewiezione do szpitali w Świdnicy i Wałbrzychu – informuje prokurator rejonowy Marek Rusin. Kierowca i pasażer ciągnika nie zostali ranni.

Ofiara śmiertelna wypadku to 30-letni mieszkaniec Świebodzic. – Dopiero sekcja zwłok oraz dodatkowe badania wyjaśnią na przyczynę śmierci, a także pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – tłumaczy prokurator. Do badań zabezpieczone zostały wszystkie pojazdy, biorące udział w zderzeniu. Prokurator i biegły na miejscu przeprowadzili oględziny. – Przesłuchanych zostało także kilku kierowców, zabezpieczono także rejestrator video jednego z pojazdów – mówi Rusin.

Jak wyjaśnia prokurator, na tę chwilę nie można dać odpowiedzi, z jaką prędkością poruszał się kierowca Audi i co sprawiło, że zjechał na przeciwległy pas ruchu.

/asz/

Poprzedni artykułZamienili się komisariatami [FOTO]
Następny artykułKtóre reklamy wyborcze wiszą legalnie, a które nie? Czy miasto zarabia na kampanii?