Strona główna 0_Slider Szykują się do otwarcia sezonu na świdnickim lodowisku. Ślizganie będzie droższe

Szykują się do otwarcia sezonu na świdnickim lodowisku. Ślizganie będzie droższe

0

Ruszyło przygotowanie tafli lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do kolejnego sezonu. Na razie nie jest znany termin pierwszej ślizgawki. Wiadomo jednak, że w sezonie 2023/2024 obowiązywać będzie nowy cennik, który dla miłośników ślizgania oznaczać będzie droższe bilety wstępu.

Zgodnie z nowym cennikiem, od poniedziałku do czwartku za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 17 złotych (poprzednio 15 zł), natomiast za bilet ulgowy 11 złotych (poprzednio 10 zł). Od piątku do niedzieli, a także w święta, zakup biletu normalnego będzie wiązać się z wydatkiem w wysokości 20 złotych (poprzednio 18 zł), natomiast za bilet ulgowy trzeba będzie zapłacić 13 złotych (poprzednio 12 zł).

Zgodnie z cennikiem na sezon 2023/2024, wzrośnie również koszt karnetów. Karnet dziesięciowejściowy normalny będzie można zakupić za 160 złotych (poprzednio 140 zł), natomiast karnet ulgowy kosztować będzie 100 złotych (poprzednio 80 zł). Na zakup karnetu dla dzieci i młodzieży szkolnej, który ważny będzie w okresie ferii zimowych, trzeba będzie wydać 120 złotych (poprzednio 90 zł). Złotówkę więcej niż przed rokiem kosztować będzie wypożyczenie łyżew dla osób indywidualnych. Zmianie nie ulegnie cena ostrzenia łyżew oraz wypożyczenia chodzika.

fot. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji

W ubiegłym sezonie, który trwał od 19 listopada 2022 roku do 12 marca 2023 roku, świdnickie lodowisko odwiedziło 76 608 gości korzystających ze ślizgawek ogólnodostępnych oraz dla szkół. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odnotował 33 068 wypożyczeń łyżew oraz 3034 wypożyczeń chodzików. W poniedziałek, 23 października ruszyły przygotowania do sezonu 2023/2024. – Na lodowisku robi się już naprawdę bardzo zimno – chłodzimy, wylewamy taflę, malujemy linie. Wkrótce poinformujemy o dacie rozpoczęcia nowego sezonu – przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

/mn/

Poprzedni artykułIzolacja dachu płaskiego: papa czy pianka PUR Zamknięto-komórkowa?
Następny artykułKiedy skonsultować się z adwokatem? Wskazówki i sytuacje, w których warto szukać pomocy prawnej