Strona główna 0_Slider Ponad 11 mln złotych trafiło na remont dróg powiatowych. Ostatnie odcinki gotowe...

Ponad 11 mln złotych trafiło na remont dróg powiatowych. Ostatnie odcinki gotowe [FOTO]

0

Ponad 8,5 kilometra dróg powiatowych zostało wyremontowanych w ramach wielomilionowej inwestycji zrealizowanej przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego na terenie gmin Marcinowice, Dobromierz, Jaworzyna Śląska oraz Świdnica. W piątek oficjalnie oddano do użytku ostatnie dwa odcinki dróg.

Pod koniec roku 2022 wyłoniono wykonawców pięciu zadań związanych z przebudową dróg powiatowych. Na realizację prac powiat świdnicki otrzymał dofinansowanie ze środków rządowego programu Polski Ład w wysokości 10 mln 640 tys. złotych. Do remontu przeznaczono odcinek drogi Pszenno-Kątki o długości 3027 m, Panków-Śmiałowice (1700 m) oraz Gola Świdnicka w kierunku drogi krajowej nr 35 (1250 m), a także drogę w Jaworzynie Śląskiej (1851 m) oraz w miejscowości Borów (736 m).

W piątek, 27 października oficjalnie oddano do użytku mieszkańców świeżo wyremontowane odcinki dróg powiatowych w Borowie oraz pomiędzy Pszennem a Kątkami. Zakres prac obejmował, między innymi: frezowanie i rozebranie istniejącej nawierzchni, roboty ziemne, budowę kanalizacji deszczowej, budowę przepustów i muru oporowego, wykonanie koryta z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża gruntowego, wykonanie warstwy z gruntu stabilizowanego cementem, wykonanie warstwy podbudowy, wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego, wykonanie warstwy ścieralnej, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego – wylicza Piotr Dębek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Radości z zakończenia przebudowy drogi w Borowie nie ukrywa wójt gminy Dobromierz. – Jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w ostatnich kilku latach dobiegła końca. Mieszkańcy Borowa mogą już korzystać z przebudowanej drogi powiatowej prowadzącej w kierunku Kostrzy i Strzegomia – mówi Jerzy Ulbin. – Cieszymy się, że w końcu tak ważna inwestycja została zrealizowana. Dziękujemy za wsparcie władzom powiatu świdnickiego na czele ze starostą Piotrem Fedorowiczem – dodaje wójt. Na remont powiatowej trasy w Borowie przeznaczono ponad 4,6 mln złotych.

/mn/

Poprzedni artykułWielkie Kiszenie Kapusty, czyli spotkanie z tradycją okraszone ludowymi przyśpiewkami [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZe Świdnicy na Oscary. Aktor malarskiej animacji „Chłopi” Robert Gulaczyk spotkał się ze świdnicką publicznością [FOTO]