Strona główna 0_Slider Pobiegli dla Franka, koncertowali dla Marcelinki. Wszystko w celu wsparcia trwających zbiórek...

Pobiegli dla Franka, koncertowali dla Marcelinki. Wszystko w celu wsparcia trwających zbiórek [FOTO]

0

Ze sporym odzewem spotkały się dwie charytatywne imprezy, które w niedzielę odbyły się w regionie. Podczas obu wydarzeń nie zabrakło atrakcji, jednak najważniejsza była chęć niesienia pomocy i wsparcia zbiórek na rzecz trzyletniej Marcelinki Andreasik oraz niespełna dwuletniego Franka Perchuna.

Franek Perchun z Roztoki miał tylko 14 miesięcy, gdy zachorował. W listopadzie ubiegłego roku rodzina usłyszała diagnozę – ostra białaczka mieloblastyczna AML M2, ramię HR z rzadką fuzją genową. W lutym 2023 roku chłopiec został zakwalifikowany do przeszczepu szpiku, który udało się przeprowadzić na początku maja. Wydawało się, że wszystko zaczyna się układać, jednak 13 lipca lekarze stwierdzili wznowę choroby. Jedynym ratunkiem jest dla niego nierefundowany lek, który dostępny jest we Francji. Jedna dawka to koszt 12 000 euro. Na przeprowadzenie leczenia potrzeba w pół miliona złotych.

W celu zapewnienia finansowego wsparcia Fundacja Cancer Fighters rozpoczęta została zbiórkę na rzecz Franka. Swoją cegiełkę można było dołożyć również podczas III edycji Biegu Charytatywnego, który zorganizowany został przez Stowarzyszenie „Kompas” z Goczałkowa. W ramach inicjatywy entuzjaści biegania mogli połączyć przyjemne z pożytecznym – wspierając zbiórkę na rzecz małego Franka. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 110 osób.

Chętnych do wsparcia szczytnego celu nie zabrakło również podczas festynu charytatywnego, który zorganizowano w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Impreza odbywająca się pod hasłem „Marcelince podaj rękę, podaj szybko” poświęcona była zbiórce środków na rzecz trzyletniej Marcelinki Andreasik. Od września 2021 roku dziewczynka jest leczona z powodu nowotworu. Ma za sobą operację usunięcia guza mózgu i cykl chemioterapii. W sierpniu tego roku, podczas kolejnych badań kontrolnych okazało się, że doszło do wznowy. Trwa zbiórka na kosztowne leczenie w klinice w Wiedniu.

W programie strzegomskiego festynu przewidziano atrakcje dla najmłodszych, w tym m.in. dmuchany plac zabaw, tworzenie bransoletek, malowanie twarzy oraz pokaz laserowych animacji, prezentację motocykli przez Strzegomską Grupę Motocyklową, licytacje, pokaz strzegomskiej grupy Poland Samurai Federation, występ Scholi Dziecięcej z Bazyliki Strzegomskiej, występ zespołu Ekipa z Miasta, a także zapewniono ciepłe oraz słodkie przekąski dla łasuchów.

/mn/

Poprzedni artykułZaginął Szaman. Dla znalazcy przewidziana nagroda
Następny artykułNa wyjeździe wygrywamy po raz pierwszy [FOTO]