Strona główna Sport Piłka ręczna Notują drugą wygraną z rzędu

Notują drugą wygraną z rzędu [FOTO]

0

Jak tu nie lubić wtorkowych wieczorów? Drugi raz w tym sezonie piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica w takim terminie rozgrywali ligowy mecz i po raz drugi sięgnęli po pełną pulę punktów. W meczu kończącym 3. kolejkę I ligi Szare Wilki pokonały we własnej hali beniaminka ligi, Orlika Brzeg 38:29 (20:12)!

Graliśmy z Orlikiem sparing przed ligą. To było miesiąc temu. Wygraliśmy, ale do 40. minuty naprawdę drżeliśmy o wynik. Dzisiaj zwycięstwo przyszło nam dużo łatwiej. Przeciwnik zagrał inaczej niż wtedy, ale my też zagraliśmy lepiej – mówił po meczu Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u.

Spotkanie od początku układało się po myśli zespołu Krzysztofa Terebuna, którzy od pierwszych minut systematycznie budowali swoją przewagę. Szczególnie efektowny był fragment między 13 a 25 minutą, gdy ze stanu 8:7 ŚKPR wyprowadził rezultat na 16:8. Do przerwy było 20:12. Druga połowa to pełna kontrola wyniku i ostatecznie zwycięstwo różnicą dziewięciu trafień (38:29). Szkoleniowiec Szarych Wilków dość szybko zaczął mocno rotować składem. Ostatecznie na placu pojawiła się pełna szesnastka, a wszyscy zawodnicy z pola wpisali się na listę strzelców! Dobrą partię rozegrała też cała trójka bramkarzy. Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrani zostali: Łukasz Szporko (ŚKPR) oraz Jędrzej Kurzawa (Orlik).

Warto odnotować pierwsze w tym sezonie minuty i bramki najmłodszego w drużynie Maksymiliana Bieryta oraz debiut prawoskrzydłowego Wiktora Kochlewskiego, który został do końca sezonu wypożyczony z Siódemki Miedzi Legnica.

Następna seria spotkań zaplanowana jest na najbliższy weekend, ale pojedynek ŚKPR – ZEW Świebodzin został przełożony na 28 października. Kolejny mecz świdniczanie rozegrają zatem 14 października na wyjeździe z Wolsztyniakiem.

ŚKPR Świdnica – Orlik Brzeg 38:29 (20:12)

Przebieg meczu: 5 min (5:2), 10 min (8:5), 15 min (9:7), 20 min (12:8), 25 min (16:9), 30 min (20:12), 35 min (23:16), 40 min (26:18), 45 min (29:20), 50 min (33:23), 55 min (35:26), 60 min (38:29)

ŚKPR: Shupyk, Mirga, Jabłoński – Etel 5, Zelek 5, Bieryt 4, Szporko 4, Siwiński 3, Sz. Pedryc 3, Piróg 3, Pęczar 3, Galik 2, Czynszak 2, P. Pedryc 2, Kochlewski 1, Pierzak 1

Karne: ŚKPR 4/4, Orlik 5/4

Kary: ŚKPR 4 min, Orlik 6 min