Strona główna Sport Inne Miłe złego początki

Miłe złego początki

0

Nie udało się koszykarzom Domino Polonii Świdnica sięgnąć po drugie zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach III ligi. Podopieczni Piotra Ciska rozpoczęli z animuszem, ale finalnie musieli uznać na wyjeździe wyższość miejscowego Chrobrego XXI Kłodzko.

Pierwsza kwarta należała do drużyny gości. Biało-zieloni świetnie radzili sobie przede wszystkim w ofensywie, wygrywając otwierającą partię różnicą 10 punktów (25:15). Rywale nie zamierzali dawać za wygraną i jeszcze przed przerwą zredukowali większą część strat. Do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 39:36 dla Domino Polonii Świdnica. Po przerwie na parkiecie trwała wyrównana walka i finalnie przed ostatnią ćwiartka na tablicy wyników było 52:51 dla przeciwników. O losach meczu miała zatem zadecydować ostatnia kwarta. W niej drużyną lepszą byli gospodarze, którzy finalnie wygrali mecz 77:68.

Dla świdnickiego zespołu to druga porażka w sezonie 2023/2024 na parkietach koszykarskiej III ligi. W swoim dorobku mamy ponadto jedno zwycięstwo i z dorobkiem 4 punktów plasujemy się na 5. pozycji w tabeli w stawce 9 zespołów. W swoim najbliższym pojedynku zagramy u siebie z wiceliderem rozgrywek, niepokonanym jak dotąd MKS-em Sokół Żary (sobota, 28 października).

Chrobry XXI Kłodzko – Domino Polonia Świdnica 77:68 (15:25, 21:14, 16:12, 25:17)

Polonia: Soboń (19), Sieńko (19), Słobodzian (13), Stokłosa (6), Kaczmarczyk (6), Poradzisz (5), Młynarski, Ozga, Olszak, Cisek.

Poprzedni artykułJak zaaranżować lampkę LED 3D w pokoju nastolatka?