Strona główna Kultura „Idźcie na wybory!” Hunter zagrał z mocnym przekazem w Świdnicy

„Idźcie na wybory!” Hunter zagrał z mocnym przekazem w Świdnicy [FOTO]

0

Idźcie na wybory. Nieważne na kogo zagłosujecie – przekonywał fanów, wśród których było sporo młodzieży, wokalista i gitarzysta Paweł „Draka” Grzegorczyk, założyciel zespołu Hunter. Weterani polskiej muzyki metalowej zagrali w Klubie Bolko w Świdnicy w ramach trasy „Po co nam Wolność?”. Swoim koncertem i przekazem niestroniącym od tematów m.in. władzy czy religii zespół skutecznie przekonywał, że ich muzyka nie traci na mocy od blisko 40 lat.

Jeden z czołowych polskich zespołów sceny metalowej – istniejący od 1985 roku i określający swoją muzykę jako soul metal – wystąpił w Świdnicy w ramach trasy koncertowej „Po co nam Wolność”. – Czas, w którym przyszło nam żyć, wymaga, żebyśmy je sobie stale zadawali, bo to od nas i naszych wyborów zależy nasze życie. […] ŻYCIE czy Śmierć? POKÓJ czy Wojna? PRAWO czy Przymus? WOLNOŚĆ czy NieWolnOść? – tak przedstawia ową trasę Hunter. Weterani polskiej muzyki metalowej łączącej ją m.in. z elementami klasycznymi odwiedzą łącznie 14 miast i będą jeszcze zadawać sporo niełatwych pytań.

W Świdnicy „Łowcy” (tłum. Hunter) supportował zespół rockowo-metalowy Hart, który promował swój nadchodzący drugi album „Dno”.

/Tekst i zdjęcia: Agnieszka Nowicka/

Poprzedni artykułWaleczne amazonki zapozowały, by motywować do walki z rakiem. Powstał wyjątkowy kalendarz charytatywny [FOTO]
Następny artykułPożar komórki w centrum Świdnicy. Interweniowali strażacy [FOTO]