To było mocne granie z udziałem najlepszych dolnośląskich zespołów w kategorii żaków. W sobotę i niedzielę na terenie sztucznego boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji doszło do dwóch odsłon Dolnośląskiej Ligi Elite Żaków w kategoriach wiekowych 2015 i 2016.

W obu kategoriach Świdnicę i powiat świdnicki reprezentują jako jedyni młodzi piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica trenera Andrieja Kozachenko. Rozgrywki Elite Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej gromadzą na starcie najlepsze drużyny w swoich kategoriach wiekowych na terenie całego województwa. Uwzględniane są wyniki, ale liczy się przede wszystkim regularna gra w mocnej obsadzie i z udziałem najlepszych z najlepszych na terenie Dolnego Śląska.
W sobotę, 21 października na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zameldowało się w sumie pięć drużyn z rocznika 2015. Oprócz gospodarzy – drużyny IgnerHome Polonii-Stali, kibicom zaprezentowały się ekipy Zagłębia Lubin, Parasola Wrocław, FC Academy Wrocław i Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Nie dotarł na miejsce zespół Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego Zielona Góra, który miał wystąpić gościnnie. Biało-zieloni zaprezentowali się z dobrej strony, ulegając Parasolowi (1:4) i Zagłębiu (2:8), a pokonując FC Academy Wrocław (4:1) i Górnika Nowe Miasto Wałbrzych (10:0).
W niedzielę swoje umiejętności na sztucznym boisku świdnickiego OSiR-u zaprezentowali piłkarze z rocznika 2016. Do rywalizacji przystąpiły trzych drużyny: IgnerHome Polonia-Stal Świdnica trenera Andrieja Kozachenko, Zagłębie Lubin i Strzelinianka Strzelin. Gospodarze minimalnie ulegli Zagłębiu 3:4 oraz pokonali Strzeliniankę 4:1.
Skład naszej drużyny z rocznika 2015: Kozar, Połubiński, Sumpor, Zawisza, Łagiewka, Tadla, Ozóg.
Skład naszej drużyny z rocznika 2016: Kozar, Borowy, Łabacewicz, Łukojć, Bylica, Borkowski, Migas, Walicki, Gryka, Data, Foryś.
/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/
![Wiecha na budowie nowej siedziby świdnickiego sądu. Na realizację inwestycji przeznaczono blisko 85 mln złotych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/budowa-nowej-siedziby-Sadu-Rejonowego-w-Swidnicy-2025.12.24-mix-238x178.jpg)
![Znamy zwycięzców, pierwsze puchary rozdane [DUŻO ZDJĘĆ/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/XXII-Silesian-Winter-Cup-Swidnica-27-12-2025-104-238x178.jpg)
![Czy doczekamy się śnieżnej zimy? Zobacz, jak niegdyś bywało [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/12/zimowa-Swidnica-na-dawnych-zdjeciach-238x178.jpg)






![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
