Strona główna 0_Slider Wielkie odliczanie do 7. Święta Dyni. Czy tym razem uda się pobić...

Wielkie odliczanie do 7. Święta Dyni. Czy tym razem uda się pobić rekord na największy okaz?

0

Już po raz siódmy Wierzbna będzie gościć uczestników pomarańczowego święta pełnego niezwykłych zapachów i niezapomnianych smaków. Podczas Święta Dyni nie zabraknie też konkursowej rywalizacji na najcięższą dynię. Czy tym razem uda się pobić rekord ciężkości z 2019 roku? Wtedy wygrany okaz ważył aż 170 kg!

7. Święto Dyni 7 października? To chyba nie jest przypadek! Tego dnia zabierzemy Was w podróż pełną kolorów, niezwykłych zapachów i niezapomnianych smaków. Będzie jesiennie, naturalnie, ekologicznie i bardzo magicznie. Zapraszamy Was w nasze progi. Rozgośćcie się wygonie na naszych leżakach i przy kojących dźwiękach muzyki, z aromatyczną dyniową zupą w dłoniach, spędźcie z nami błogie jesienne popołudnie – zachęcają organizatorzy.

O Wasze podniebienia zadba Dyniowy Zakątek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Na tych stoiskach znajdziecie wszystko co ekologiczne, zdrowe i smaczne. Swoimi wyrobami pochwalą się też lokalni rzemieślnicy. Sielski czas umili nam cudowna grupa włóczykijów czyli zespół „Grupa na swoim”. Wędrówka w ich towarzystwie po bezkresnych połoninach i Beskidach to nie lada przygoda dla duszy. Na naszych najmłodszych będzie czekać dyniowa foto ścianka, ekologiczne zabawy z Eneris oraz kreatywne warsztaty z Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Miłośników historii z pewnością ucieszy wycieczka z Bogdanem Muchą z Żarowskiej Izby Historycznej – wyliczają.

Siódma edycja pomarańczowego święta wystartuje 7 października o 14.00 przy ulicy Leśnej w Wierzbnej. W trakcie wydarzenia rozstrzygnięte zostaną konkursy na najcięższą dynię, dyniowe przebranie, zupę dyniową oraz dyniową posesję, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane będą w dniu imprezy do godziny 15.00.
Laureatów konkursów poznamy około godziny 17.30. Impreza potrwa do godziny 18.00.

Zobacz fotorelację z 6. Święta Dyni:

/GCKiS Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułWpust podłogowy z syfonem – innowacyjne rozwiązanie dla Twojej łazienki
Następny artykułPotrącił 13-latkę na przejściu dla pieszych w Świdnicy