Strona główna Polityka W świdnickiej Radzie Miejskiej zasiądzie nowy radny

W świdnickiej Radzie Miejskiej zasiądzie nowy radny

0

Michał Zastawny zostanie nowym radnym Rady Miejskiej w Świdnicy, obejmując wakujący mandat po śmierci Mariusza Kuca. Zaprzysiężenie nowego radnego odbędzie się podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej.

Radny Mariusz Kuc zmarł 31 sierpnia w wieku 47 lat. W Radzie Miejskiej w Świdnicy VIII kadencji był członkiem Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej oraz Komisji Rewizyjnej. W środowisku sportowym znany był jako wieloletni trener boksu. Był również nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2.

Zgodnie z kodeksem wyborczym, w związku ze śmiercią mandat Mariusza Kuca został wygaszony, a Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu w drodze postanowienia wskaże osobę, która obejmie wakujący mandat. Powinien on przypaść kandydatowi startującemu z tej samej listy wyborczej, który w ostatnich wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności. W tym przypadku będzie to Michał Zastawny, którego w wyborach samorządowych w 2018 roku poparło 193 głosujących. Zastawny startował z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Beaty Moskal-Słaniewskiej.

Michał Zastawny to świdnicki przedsiębiorca i społecznik, pełnomocnik wyborczy mojego Komitetu Wyborczego w wyborach samorządowych w 2018 roku. Doświadczenie zdobywał pracując między innymi w administracji rządowej oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Działalność społeczną zaczynał w ramach Świdnickiego Stowarzyszenia Kupców, Restauratorów i Przedsiębiorców – Kaduceusz, którego był założycielem. Czynnie udziela się promując sport oraz zdrowy tryb życia działając z lokalnymi fundacjami i klubami – przywołuje prezydent Świdnicy.

/mn/

zdjęcie udostępnione w mediach społecznościowych przez prezydent Świdnicy

Poprzedni artykułMost na Bystrzycy do remontu. Miasto szuka wykonawcy, kierowców czekać będą utrudnienia
Następny artykułMały Franio walczy z ostrą białaczką szpikową. Charytatywny festyn w celu wsparcia zbiórki już w ten weekend