Strona główna 112 Ulicą Wałbrzyską ponad 100 km/h

Ulicą Wałbrzyską ponad 100 km/h

0

Dwoje kierowców czekają słone rachunki za szybką, zbyt szybka jazdę przez Świdnicę. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h, kierująca – o 54 km/h. Policjanci pomiarów dokonali w minioną sobotę na ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy.

Ulubione miejsca „szybkich i wściekłych”, jak mówią o nich okoliczni mieszkańcy, coraz częściej są celem różnorodnych policyjnych akcji. W sobotę pod lupę została wzięta ulica Wałbrzyska, którą do centrum miasta wjeżdża się z traktowanej jak tor wyścigowy odremontowanej modliszówki (droga wojewódzka 379).

– 16 września 2023 roku na ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy policjanci wykonywali pomiar prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Około godziny 22.10 mundurowi zatrzymali jadącego w kierunku centrum Świdnicy od Modliszowa 23-letniego kierującego samochodem osobowym marki Opel, który jechał z prędkością 111 km/h. Sprawca tego poważnego wykroczenia drogowego przekroczył prędkość, aż o 61 km/h został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 zł i 14 punktów karnych – informuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– Dwadzieścia minut później w tym samym miejscu policji zatrzymali 42-latkę, która kierując samochodem osobowym marki Hyundai jechała z prędkością 104 km/h. Sprawczyni tego wykroczenia drogowego przekroczyła dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Na miejscu ukarana została mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 punktów karnych. Obydwoje na miejscu stracili także uprawnienia na najbliższe 3 miesiące – dodaje rzeczniczka świdnickiej policji.

/opr. red./

Poprzedni artykuł12 nowych autobusów elektrycznych na ulicach Świdnicy? Przetarg unieważniony
Następny artykułAKS przegrywa w szlagierze kolejki