Strona główna Sport Lekkoatletyka To był jubileuszowy Bieg Pojednania w Krzyżowej

To był jubileuszowy Bieg Pojednania w Krzyżowej [DUŻO ZDJĘĆ]

0

W czwartek, 28 września na terenie Fundacji „Krzyżowa” odbył się X Międzypokoleniowy Przełajowy Bieg Pojednania pod hasłem „Aktywna Wieś – Krzyżowa”, który był jednocześnie Dolnośląskim Finałem Jesiennych Biegów Przełajowych LZS.

W imprezie udział wzięło ponad 700 zawodników, startujących w 9 grupach wiekowych. Trzeba przyznać, że jubileuszowa edycja biegów, podobnie jak poprzednie edycje sprzyjała budowaniu zespołowych więzi i przyjaźni między zawodnikami. Biegi przełajowe to świetna forma aktywności fizycznej, która może dostarczyć wiele przyjemności i korzyści zdrowotnych. Są doskonałym uzupełnieniem treningu innych dyscyplin sportowych, ponieważ rozwijają różne umiejętności fizyczne. Ponadto udział w biegach przełajowych może zachęcać do większego szacunku i troski o środowisko naturalne, ponieważ uczestnicy widzą jego piękno i wartość, a miejsce, gdzie odbywały się zawody, czyli Fundacja „Krzyżowa” jest tego doskonałym przykładem – komentują organizatorzy przedsięwzięcia.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, Świdnicka Grupa Biegowa, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, OSP Grodziszcze i Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Współorganizatorami imprezy byli: gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Koleje Dolnośląskie S.A. oraz Gminny Zespół Oświaty w Świdnicy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, okolicznościowe medale, zaś najlepsi zawodnicy i zawodniczki z miejsc 1-6 pamiątkowe statuetki, a do miejsca trzeciego również nagrody rzeczowe (plecaki, torby). Dla uczestników przewidziany były także poczęstunek.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułKolejny przystanek… Węgliniec [BEDZIE LIVE]
Następny artykułZmarł Andrzej Dobosz