Strona główna 0_Slider Święto turystyki i wina pod wzgórzem Popiel. Sprawdź jak dojechać i gdzie...

Święto turystyki i wina pod wzgórzem Popiel. Sprawdź jak dojechać i gdzie zaparkować [PROGRAM]

0

Już w najbliższą sobotę, 23 września na terenie przy winnicy w podświdnickich Makowicach odbędzie się impreza z okazji Światowego Dnia Turystyki, w ramach której przewidziano liczne atrakcje. Chętni będą mogli przy okazji poznać tajniki zawodu winiarza oraz tradycję procesu winobrania. Organizatorzy odliczają dni do rozpoczęcia wydarzenia, a także przekazują ważne informacje dotyczące pojazdu oraz parkowania.

fot. Winnica Świdnicka

Zaczniemy o godzinie 13.00 rodzinnym piknikiem sołeckim z atrakcjami dla całych rodzin: zamki dmuchane, animacje dla dzieci, pyszne jedzonko (grochówka „Sołtysówka”) i dobra muzyka DJ Grexa. Podczas pikniku wystartuje Rodzinna Gra Turystyczno – Terenowa wokół wzgórza Popiel. Ciekawe zagadki, zadania zręcznościowe, tajemnice gminy Świdnica oraz naszych pięknych okolic. Nad przebiegiem wydarzenia czuwać będą członkowie Kół Świdnickiego Oddziału PTTK, a dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody – rozpoczynają wyliczanie punktów programu organizatorzy.

– Przygotowujemy warsztaty malarskie prowadzone przez Martę Ciućkę – artystkę i osobę, której twórczości nikomu przedstawiać nie trzeba. Będą także warsztaty fotografii plenerowej, wystawy odznak turystycznych, rajd pieszy ze Świdnicy prowadzony przez jedno ze świdnickich Kół Turystycznych, stoisko Nadleśnictwa Świdnica, Rodzinne gry Questy, kuchnia polowa, ognisko z kiełbaskami – zachęca GOKSiR.

Liczne atrakcje szykuje również Winnica Świdnicka w Makowicach. Na chętnych czekać będą degustacje winogron, regionalnych produktów, wina, spacery edukacyjne po winnicy, konkursy i quizy związane z winobraniem, konkurs deptania winogron – z nagrodami.

W drugiej części dnia na szczycie wzgórza Popiel, przy niedawno stworzonym szlaku turystycznym, zaplanowano ciekawe prelekcje zakręconych turystycznie młodych podróżników. Młody Człowiek i Góry opowie o polskich górach wysokich – Tatrach. Przewidziana jest prelekcja multimedialna, pokaz sprzętu wspinaczkowego oraz panel dyskusyjny. Odbędzie się również prelekcja „Szybkie podróże – Himalaje – Najpiękniejszy szlak Świata” dotycząca emocjonującego trekkingu wokół największych szczytów globu.

Główną atrakcją dnia będzie koncert zespołu „Dom o Zielonych Progach”, który zaprezentuje się z programem muzycznym „W górach jest wszystko co kocham”.

Dojazd, parkingi, dla chętnych – pole namiotowe

Przedstawiamy Wam plan sytuacyjny imprezy w Winnicy Świdnickiej w Makowicach. Zwróćcie uwagę na rozlokowanie parkingów oraz trasy dojazdowe. Zachęcamy do parkowania aut nieco dalej, by bez problemów i w miłej atmosferze udać się spacerem na miejsce imprezy – informuje Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Most przy świetlicy w Makowicach jest remontowany, dlatego najlepszą drogą dojazdową jest ta od strony Boleścina i Krzyżowej. Przyjeżdżając od strony Świdnicy samochód zostawimy nieco dalej. Zachęcamy także do przybycia Koleją na stacje PKP Krzyżowa lub rowerem. Zachowajcie bezpieczeństwo na drogach, słuchajcie wskazówek służb mundurowych oraz naszych dzielnych strażaków z OSP i…. do zobaczenia w Makowicach! – apelują przedstawiciele Ośrodka

Dla osób chętnych, pod świetlicą w Makowicach przygotowaliśmy małe pole namiotowe z dostępem do toalety. W celu rezerwacji pola namiotowego prosimy o kontakt z sołtysem Michałem Studnickim tel: 724925318 – dodają.

/UG Świdnica, GOKSiR Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJakie procedury stosować w sytuacjach opóźnionych płatności od najemców nieruchomości komercyjnych?
Następny artykułKuba Cwaniak zamieszał „na dzielni” [FOTO]