Strona główna 0_Slider Przemek Kuliś czwarty w Szczecinie i z przepustką na prestiżowe zawody w...

Przemek Kuliś czwarty w Szczecinie i z przepustką na prestiżowe zawody w Szwecji [FOTO]

0

W ostatni weekend na torze Silver Hotel & Gokart Center w Szczecinie odbyły międzynarodowe mistrzostwa Polski w kartingu halowym – Polish Indoor Kart Championship 2023. Łącznie we wszystkich kategoriach wystartowało 220 zawodników z całego świata.

W swojej kategorii wiekowej do lat 14 wystartował nasz zawodnik – trzynastoletni Przemysław Kuliś z Borowa (gmina Dobromierz). W heatach kwalifikacyjnych prezentował się bardzo dobrze, bo w każdym z nich stawał na podium (dwukrotnie pierwszy, dwukrotnie drugi i raz trzeci). Pomimo tak dobrych wyników suma punktów przed finałem plasowała naszego zawodnika na trzecim miejscu. Niestety później zepsuty superqual do finału dał start dopiero z piątego miejsca, a nie najlepszy gokart nie pozwolił na zbyt mocną walkę w finale. Ostatecznie Przemek zakończył całe zawody na najgorszym dla zawodnika – czwartym miejscu.

Podsumowując Polish Indoor Kart Championship 2023, Przemek wrócił z ośmioma medalami zdobytymi we wszystkich kategoriach (MINI, JUNIOR i OPEN) oraz pucharem za czwarte miejsce w kategorii MINI.

Ze Szczecina Przemek przywiózł jeszcze jedną niespodziankę – darmową wejściówkę na Swedish Rental Kart Championship 2023, które odbędą się w dniach 9-10 grudnia 2023 roku na torze w Kungälv. Jak sam mówi nie wie, czy uda się pojechać do Szwecji ze względów finansowych. Rodzice Przemka szukają partnerów, którzy zechcieliby wesprzeć wyjazd syna na te mistrzostwa, żeby mógł tam dumnie reprezentować nasz kraj.

/MDvR, FOTO: użyczone/

Poprzedni artykułStrażacy oddadzą hołd tragicznie zmarłym kolegom. Zginęli druhowie z miasta partnerskiego gminy Świdnica
Następny artykułGwiazdy Biznesu. Ostatnie chwile na zgłoszenia do nagrody