Strona główna Sport Piłka ręczna Przedstawili sześć nowych twarzy

Przedstawili sześć nowych twarzy [TRANSFERY ŚKPR-u]

0

Pierwszoligowy zespół Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej przedstawił sześciu zawodników, którzy wzmocnią szeregi naszej ekipy w sezonie 2023/2024.

Pierwszym z nich jest Piotr Piróg, 27-letni rozgrywający z dużym doświadczeniem na parkietach I ligi. W przeszłości występował w Siódemce Miedź Legnica, AZS-ie Uniwersytet Zielona Góra, Żagwi Dzierżoniów, a ostatnio Borze Oborniki Śląskie, gdzie z dorobkiem 125 trafień w 25 rozegranych spotkaniach był najlepszym strzelcem zespołu i dziewiątym całej ligi.

To szczególnie fajny moment, bo to tak naprawdę nowa-stara twarz w Świdnicy Będzie z nami wychowanek naszego klubu Łukasz Sporko – czytamy na witrynie ŚKPR-u Świdnica. Łukasz był skazany na handball, bo jego pierwszymi trenerami byli rodzice – Ania i Tomek, którzy przez lata bronili barw Elmotu. „Młody” zaczynał więc w ŚKPR-ze, potem był zawodnikiem APR-u Świdnica, Żagwi Dzierżoniów, a ostatnio zbierał seniorskie szlify w Siódemce Miedzi Legnica. W poprzednim sezonie był najlepszym strzelcem zespołu rezerw – 87 goli w 17 występach. Dodatkowo zaliczył też 5 spotkań w pierwszoligowej pierwszej drużynie Miedzi i zdobył 4 trafienia. Do ŚKPR trafił w ramach rocznego wypożyczenia z Żagwi Dzierżoniów. W sparingach Łukasz dał się poznać jako niezwykle dynamiczny, odważny i skuteczny rozgrywający.

Szymon Pedryc to z kolei 23-letni rozgrywający z ciekawym CV – w przeszłości występował między innymi w Orlen Wiśle II Płock, czy Gwardii Koszalin. Ostatni sezon spędził w Borze Oborniki Śląskie, rozgrywając 19 meczów i zdobywając 51 goli.

W sezonie 2023/2024 w watasze będziemy mieli braterski duet. Po Szymonie Pedrycu, kolejną nową twarzą jest Paweł Pedryc – informuje klubowa strona ŚKPR-u. Paweł ma 26 lat, może występować na rozegraniu lub kole. Jego dużym atutem są warunki fizyczne – 205 cm wzrostu. Jest otrzaskany na parkietach I ligi, w CV ma też jeden sezon w PGNiG Superlidze. W przeszłości występował w Zagłębiu Lubin, SMS Gdańsk, Spójni Gdynia, Stali Gorzów, Virecie Zawiercie, a ostatnio w Dziewiątce Legnica. W poprzednim sezonie zaliczył tam 25 pojedynków i 3 trafienia.

Piątym szczypiornistą, który dołącza do zespołu Szarych Wilków w sezonie 2023/2024 jest Łukasz Czynszak. To 19-letni rozgrywający mający za sobą bardzo udany okres gry w kategoriach młodzieżowych. – Młody, zdolny i wyjątkowo uniwersalny, bo ma jedną szczególnie fajną umiejętność… nie ma dla niego specjalnej różnicy, czy rzuca prawą, czy lewą ręką – przekazują przedstawiciele ŚKPR-u.

W nadchodzącym sezonie będzie z nami również Kacper Ciepliński. 22-letni rozgrywający zaczynał przygodę z handballem w Zagłębiu Sosnowiec, potem próbował swoich sił w klubie z Niemiec – HSV Ronneburg. Ostatnio miał przerwę w grze, a ponieważ przeniósł się w okolice Świdnicy będzie odbudowywał się w naszej watasze!

/ŚKPR/

Poprzedni artykułW Strzegomiu szukają wycieku gazu. Ulica zamknięta [FOTO]
Następny artykułŚwidnicki kierowca wyścigowy wraca na podium na legendarnym Nurburgringu! [FOTO/VIDEO]