Strona główna 0_Slider Pierwszy dzwonek po wakacjach. Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty

Pierwszy dzwonek po wakacjach. Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty [FOTO]

0

3887 uczniów świdnickich publicznych szkół podstawowych powitało w poniedziałek nowy rok szkolny 2013/2024. Gospodarzem miejskiej inauguracji była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza.

Do uczestników szkolnej inauguracji zwróciła się dyrektor „Czwórki”, która życzyła uczniom odnajdywania w szkolnych murach radości, a rodzicom dziękowała za zaufanie, jakim obdarzyli placówkę. – Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy rok szkolny. Widzę, że jesteście pełni zapału, nadziei, ciekawości, ale i z pewnością pytań o to, jak on będzie. Pytanie to, a może nawet obawa, towarzyszy z pewnością najmłodszym uczniom, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Kochani pierwszoklasiści! Witam was bardzo serdecznie w naszej szkole i życzę wam, aby była to dal was fascynująca przygoda, żebyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a starsi koledzy otoczyli was opieką i przyjaźnią. Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko lekcje, to również przyjaźnie i zabawy – mówiła dyrektor Beata Laskowska.

Planowane działania inwestycyjne obejmujące Szkołę Podstawową nr 4 zapowiedziała prezydent Świdnicy. – Projekt termomodernizacji tej części szkoły, w której właśnie jesteśmy – czyli sala gimnastyczna, basen, łącznik – będzie jednym z naszych najważniejszych, priorytetowych projektów w najbliższych latach. Mamy przygotowany projekt budowlany, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych i oznaczyliśmy ten projekt numerem „1”. To jest projekt na kilkanaście milionów złotych. Nie będzie łatwo, zwłaszcza gdy już przystąpimy do prac. Myślę, że efekty będą takie, jakich wszyscy oczekujemy – informowała Beata Moskal-Słaniewska.

Życzenia uczestnikom szkolnej inauguracji złożyła również wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. – Chciałabym wam życzyć, żebyście się dobrze czuli w tej szkole, żeby była dla was przyjazna, żebyście znaleźli tu nowe koleżanki i nowych kolegów, żebyście – oprócz tego, że się uczycie – mieli szansę na rozwijanie swoich talentów i zainteresowań. Państwu pedagogom życzę, żebyście byli zadowoleni ze swojej pracy. Pragnę również żebyście pamiętali, że wasza wiedza, umiejętności i doświadczenie są gwarantem tego, żeby wasi uczniowie odnosili sukcesy – podkreślała Renata Kamińska.

/mn/

Poprzedni artykułWitamina D a system odpornościowy – rola witaminy D w walce z infekcjami w okresie jesienno-zimowym
Następny artykułPolicjanci objęli patrolami okolice szkół