Strona główna Artykuł sponsorowany Minecraft Education za darmo dla polskich uczniów

Minecraft Education za darmo dla polskich uczniów

0

Gry wideo coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w systemie edukacji, przyczyniając się do atrakcyjnego i interaktywnego uczenia się. Jednym z takich przykładów jest Minecraft Education, specjalna wersja popularnej gry, która została dostarczona polskim uczniom bezpłatnie. W tym artykule dowiesz się więcej o Minecraft Education, jak go pobrać i jak wpływa na rozwój umiejętności uczniów.

Czym jest Minecraft Education?

Minecraft Education jest wersją gry Minecraft, która została zaprojektowana specjalnie z myślą o placówkach edukacyjnych. Gra oferuje setki gotowych lekcji, wyzwań i światów, które mają za zadanie wspierać proces nauki i rozwój umiejętności uczniów. Dzięki swojej interaktywności i kreatywności, Minecraft Education staje się narzędziem, które angażuje uczniów i zachęca do współpracy, rozwiązywania problemów i myślenia krytycznego. Minecraft w tej wersji pozwala również na grę multiplayer poprzez serwery Minecraft. Ta wersja wspiera również mody do Minecraft, urozmaicają one znacząco rozgrywkę dodając całkowicie nowe funkcjonalności.

Nauka programowania w Minecraft Education Jak pobrać Minecraft Education?

Aby pobrać Minecraft Education, uczniowie i nauczyciele muszą zalogować się na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Proces pobierania jest prosty i wymaga wykonania kilku kroków:

  1. Pobierz aplikację Minecraft Education ze strony education.minecraft.net.
  2. Zaloguj się na swoje konto Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej za pomocą danych (loginu i hasła) otrzymanych od dyrektora szkoły.
  3. Po zalogowaniu się na swoje konto, uczniowie i nauczyciele będą mieli dostęp do pełnej funkcjonalności Minecraft Education.

Ważne jest, aby korzystać z danych logowania uzyskanych ze Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej. Konta z samodzielnej rejestracji nie zapewnią dostępu do gry i jej pełnej funkcjonalności.

Jeżeli chcemy pobrać inną wersję gry, niż Education możemy skorzystać z dedykowanych ku temu oprogramowań, takich jak Crystal Launcher. Oprogramowanie to umożliwia łatwy wybór wersji gry, modów, skinów oraz posiada wiele konfigurowalnych opcji.

Jak Minecraft wpływa na dzieci?

  1. Rozwój umiejętności kreatywnych

Dzięki Minecraft Education uczniowie mają możliwość rozwijania swojej kreatywności poprzez budowanie i projektowanie wirtualnych światów. Mogą eksperymentować, tworzyć i udostępniać swoje własne projekty, co rozwija ich umiejętności projektowania i planowania.

  1. Współpraca i komunikacja

Wersja gry, którą za darmo dostają uczniowie umożliwia również uczniom pracę w grupach, co sprzyja rozwijaniu umiejętności współpracy i komunikacji. Uczniowie mogą budować wspólnie poprzez serwery Minecraft, rozwiązywać problemy i wymieniać się pomysłami, co sprzyja efektywnemu uczeniu się.

  1. Rozwiązywanie problemów

Gra w Minecraft Education wymaga od uczniów rozwiązywania różnych zadań i problemów. Uczniowie muszą analizować sytuacje, planować strategie i podejmować decyzje, co rozwija ich umiejętność rozwiązywania problemów i myślenia logicznego.

4. Nauka poprzez zabawę

Minecraft Education pozwala nauczyć się wielu treści edukacyjnych poprzez zabawę. Dzięki gotowym lekcjom i światom, uczniowie mogą zdobywać wiedzę w sposób atrakcyjny i angażujący, co ułatwia przyswajanie nowych informacji.

  1. Pierwiastki w Minecraft Education Ułatwienia dostępu i tryb Classroom Mode

Ta wersja gry ma wbudowane funkcje ułatwień dostępu, które umożliwiają dostosowanie gry do indywidualnych potrzeb uczniów. Ponadto, tryb Classroom Mode pomaga nauczycielom w zarządzaniu lekcjami i monitorowaniu postępów uczniów.

Jak uzyskać dane logowania do Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej?

Uczniowie i nauczyciele muszą uzyskać dane logowania do Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej, aby móc korzystać z Minecraft Education. Oto kilka kroków, które należy podjąć:

  1. Uczniowie powinni skontaktować się z nauczycielem, jeśli nie otrzymali jeszcze danych logowania do Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.
  2. Nauczyciele, którzy nie mają danych logowania dla siebie i swoich uczniów, powinni zgłosić się do dyrektora swojej placówki.
  3. Dyrektorzy placówek powinni znaleźć dane logowania dla nauczycieli i uczniów w Strefie Pracownika, dostępnej pod adresem strefa.ksod.gov.pl. Do Strefy można zalogować się za pomocą loginu i hasła do Systemu Informacji Oświatowej (SIO).

Ważne jest, aby korzystać z danych logowania uzyskanych ze Strefy Pracownika, ponieważ tylko te dane uprawniają do pobrania gry i korzystania z jej pełnej funkcjonalności.

Podsumowanie

Minecraft Education to edukacyjna wersja popularnej gry, która oferuje wiele możliwości rozwoju umiejętności uczniów. Dzięki interaktywności, współpracy i kreatywności, Minecraft Education staje się cennym narzędziem dla nauczycieli i uczniów w procesie uczenia się. Pobieranie gry jest proste i wymaga jedynie danych logowania uzyskanych ze Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej. Dlatego zachęcamy polskich uczniów i nauczycieli do skorzystania z Minecraft Education i odkrycia nowych możliwości edukacyjnych, jakie ta gra oferuje.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJulia Gillmaier nową mistrzynią Polski w WKKW [VIDEO]
Następny artykułWłóczka bawełniana w dekoracji wnętrz – trendy i inspiracje