Strona główna 0_Slider Biegiem na wieżę. Kto okaże się najlepszy podczas jubileuszowej edycji?

Biegiem na wieżę. Kto okaże się najlepszy podczas jubileuszowej edycji?

0

Już tylko dni dzielą nas od jubileuszowej, dziesiątej edycji niezwykle ciekawego wydarzenia, jakim jest Świdnicki Bieg na Wieżę Ratuszową. Do kolejnej próby podczas której na uczestników czekać będzie pętla wokół Rynku, a następnie 222 schody na sam szczyt Wieży Ratuszowej dojdzie w niedzielę, 10 września.  

Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy od godz. 10.00. Sam start rywalizacji i walki z czasem zaplanowano na 12.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a na najlepszych zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody. Obowiązuje limit 200 śmiałków, a na pierwszych 100 czekać będą pamiątkowe medale. Organizatorem wydarzenia jest Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, a partnerami Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, klub Hermes Świdnica i Urząd Miasta Świdnica.

Tak było w poprzednim roku

Bardzo dobra frekwencja towarzyszyła już dziewiątej edycji Świdnickiego Biegu na Wieżę Ratuszową. W niedzielę 11 września 2022 roku w samo południe do rywalizacji przystąpiło w sumie 87 śmiałków – 57 mężczyzn i 30 kobiet. Na uczestników czekała tradycyjnie pętla wokół Rynku, a następnie 222 schody prowadzące na taras widokowy Wieży Ratuszowej. Udział w zawodach był bezpłatny, a zapisy zaczęły się już od godz. 10.00. Dla zawodników i zawodniczek przewidziano pamiątkowy medal, a dla zwycięzców czekały z kolei atrakcyjne nagrody. Ostatecznie w kategorii pań najlepsza okazała się Anna Pęczar, która uzyskała czas 02:34,771 sek. Niespełna 9 sekund straciła do niej Martyna Budzyń, a trzecia finiszowała Karolina Potoniec (02:46,304 sek.). W klasyfikacji mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Ślepokura, który był niezwykle bliski „złamania” bariery dwóch minut. Triumfator na taras widokowy Wieży Ratuszowej dotarł w czasie 02:00,246 sek. Drugą lokatę wywalczył Bartłomiej Wojsław (02:03,131), a trzecia pozycja była dziełem Michała Gruszczyńskiego (02:05,212).

/MDvR/

Poprzedni artykułKto wystartuje do Sejmu i Senatu z naszego okręgu? Zgłaszanie kandydatów zakończone
Następny artykułCzyj to rower?