Strona główna 112 Kierował pod wpływem narkotyków, przy sobie miał kolejną porcję

Kierował pod wpływem narkotyków, przy sobie miał kolejną porcję

0

Świdniccy policjanci zatrzymali 22-letniego kierującego, u którego wstępne badanie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych.

31 sierpnia około godziny 16.00 funkcjonariusze patrolujący rejon gminy Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Peugeot. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, iż może on kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą jest trzeźwy. 22-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny, uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Dalsze czynności z mężczyzną wykazały, że jazda pod wpływem substancji psychotropowych to nie jedyne za co 22-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego usłyszy zarzuty. Przy mężczyźnie ujawniono foliowe zawiniątko z zawartością przezroczystej substancji. Przeprowadzone badanie na testerze narkotykowym wykazało, że jest to metamfetamina, której zabezpieczono jedną porcję. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZdjęcia czytelników z wakacji 2023 [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Ofiar Oświęcimskich