Strona główna 112 Kierował autem mając blisko 3 promile

Kierował autem mając blisko 3 promile

0

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu mężczyźnie, który pomimo wypitego wcześniej alkoholu wsiadł za kierownicę samochodu.

37-latek został zatrzymany przez świdnickich policjantów 11 września około godziny 15.00 na terenie gminy Jaworzyna Śląska. – Mężczyzna pomimo wcześniej wypitego alkoholu ruszył w drogę i zdecydował się kierować samochodem osobowym marki Mercedes. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że 37-letni kierujący miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. – Za swoje zachowanie nieodpowiedzialny kierowca, który nie liczył się z innymi uczestnikami ruchu drogowego wyjeżdżając na drogę, odpowie przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBawią i wzruszają od 15 lat. Mamy zaproszenia na „Dzień dobry, nazywam się Alchemia” [KONKURS]
Następny artykułJesienna odsłona Festiwalu Schlaga w Świdnicy