Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Gmina Świdnica. Zbliżają się wybory do izb rolniczych. Kto może zagłosować?

Gmina Świdnica. Zbliżają się wybory do izb rolniczych. Kto może zagłosować?

0

24 września odbędą się wybory do Izb Rolniczych. Głosowanie w wyborach do Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w gminie Świdnica przeprowadzone zostanie w niedzielę od godziny 8.00 do 18.00 w lokalu wyborczym zlokalizowanym w świetlicy wiejskiej w Witoszowie Dolnym.

I etap wyborów do izb rolniczych

Pierwszy etap wyborów do izb rolniczych w roku 2023 odbędzie się 24 września w okręgu wyborczym obejmującym obszar jednej gminy, z którego wyłonionych zostanie 2 członków rady powiatowej izby. W wyjątkowym przypadku, kiedy obszar użytków rolnych w gminie nie przekracza 4 tys. ha, wybierany jest jeden członek.

Kto jest uprawniony do głosowania?

  • osoby fizyczne i prawne, będące podatnikami podatku rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
  • osoby fizyczne i prawne, będące podatnikami podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych;
  • członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych posiadający w tych spółdzielniach wkłady gruntowe.

II etap wyborów do izb rolniczych

W II etapie wyborów do izb rolniczych, który został wyznaczony na 15 października, podczas pierwszego posiedzenia każdej z rad powiatowych, wybrani zostaną przewodniczący oraz delegat na walne zgromadzenie.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚredniowieczna płyta nagrobna burmistrza Świdnicy przykrywała studnię na podwórzu. Trafiła w nowe miejsce [FOTO]
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń