Strona główna 112 Zalane piwnice i posesje po ulewie nad regionem. Pracowita noc strażaków

Zalane piwnice i posesje po ulewie nad regionem. Pracowita noc strażaków

0

Ponad 40 razy strażacy z terenu powiatu świdnickiego interweniowali minionej nocy w związku z intensywnymi opadami deszczu nad częścią regionu. Najwięcej działań prowadzono na terenie Świebodzic oraz gminy Strzegom.

Olszany (fot. OSP Strzegom)

W związku z opadami deszczu i wiatrołomami odnotowaliśmy 43 zdarzenia, do których doszło głównie na terenie Świebodzic oraz gminy Strzegom, a w mniejszej skali w gminie Dobromierz. Nasze działania dotyczyły przede wszystkim pompowania zalanych posesji i pomieszczeń, a w kilku przypadkach usuwania złamanych drzew – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej o północy na krótko przekroczony został stan alarmowy na Pełcznicy w Świebodzicach (179 cm, przekroczenie o 19 cm). Obecnie na rzekach w regionie nie są notowane stany ostrzegawcze lub alarmowe.

Synoptycy IMGW ostrzegają przed możliwymi burzami, które mogą występować nad regionem od godzin popołudniowych. Dla powiatu świdnickiego wydano ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – przekazano w ostrzeżeniu, które będzie obowiązywać w czwartek od godziny 17.00 do 23.00.

/mn/

Poprzedni artykułPoradziecki poligon zamienili w raj dla zwierząt. Charytatywny piknik dla ferajny z azylu Patataj już w niedzielę
Następny artykułStrzegom zaczął odliczanie do gminnych dożynek. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie Teresa Werner