Strona główna 0_Slider „Tato, wyślij mi pieniądze”. 67-latek dał się nabrać

„Tato, wyślij mi pieniądze”. 67-latek dał się nabrać

0

Blisko 4 tysiące złotych stracił mężczyzna, który myśląc, że pomaga synowi dokonał przelewu na obcy rachunek bankowy. Strata mogła być jeszcze większa, ale kolejny przelew zablokował bank.

Do Posterunku Policji w Marcinowicach zgłosił się 67- latek, który poinformował, że został oszukany przez osobę podającą się za jego syna. Mężczyzna otrzymał wiadomość na jednym z popularnych komunikatorów od osoby podającej się za jego syna z informacją, że jego telefon został uszkodzony. Osoba ta pisząc z nowego numeru telefonu zwróciła się do o pomoc finansową na zakup na nowego aparatu. Mężczyzna postępował zgodnie ze wskazówkami „syna” i dokonał przelewu na wskazany przez rozmówcę numer rachunku bankowego – opisuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– Następnie ta sama osoba poprosiła o kolejny przelew, tym razem miała to być zapłata za fakturę w kwocie blisko 5 tysięcy złotych na inny wskazany rachunek. Mężczyzna jak poprzednio wykonał transakcję, ale została ona zablokowana przez jego bank. Pracownik banku skontaktował się z 67-latkiem i wyjaśnił, że tranzycja została zablokowana z powodu podejrzenia oszustwa. Wówczas 67-latek zadzwonił do swojego syna- tego prawdziwego, który zaprzeczył jakimkolwiek prośbom o pożyczkę – dodaje rzeczniczka świdnickiej policji.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. – Często stosowaną przez oszustów metodą jest podszywanie się pod znajomych czy rodzinę i zwracanie się z prośbą o pilną pożyczkę. Aby nie paść ofiarą oszustów, radzimy weryfikować czy taka wiadomość jest prawdziwa. Najpierw skontaktujmy się z nimi telefonicznie i upewnijmy się, czy faktycznie to oni potrzebują tego rodzaju pomocy. Nie kierujmy się pośpiechem, lecz zdrowym rozsądkiem – podpowiada mł. asp. Magdalena Ząbek.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułRatowali… skorpiona [FOTO]
Następny artykułNa terenie dawnego obozu Gross-Rosen upamiętnią ofiary II wojny światowej