Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice. Ośrodek Pomocy Społecznej udzieli wsparcia poszkodowanym w wyniku ulewy

Świebodzice. Ośrodek Pomocy Społecznej udzieli wsparcia poszkodowanym w wyniku ulewy

0

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach prosi o kontakt mieszkańców, których gospodarstwa domowe ucierpiały w wyniku ulewy, do której doszło w nocy z 16 na 17 sierpnia. W wyniku intensywnych opadów strażacy kilkadziesiąt razy wzywani byli do zalanych piwnic, pomieszczeń oraz posesji – głównie w Świebodzicach oraz gminie Strzegom.

fot. OSP Jaworzyna Śląska

Osoby i rodziny, które w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych, które przeszły przez miasto Świebodzice w środę dnia 16 sierpnia 2023 r. w godzinach nocnych znalazły się w trudnej sytuacji życiowej poprzez straty w gospodarstwach domowych proszone są o pilny kontakt telefoniczny z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świebodzicach: tel. 74 666 95 81 w godzinach 7.30-15.30 lub na adres e-mail [email protected] – celem udzielenia doraźnej pomocy społecznej – przekazano w komunikacie Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

Poprzez trudną sytuację życiową należy rozumieć sytuację, w której rodziny lub osoby samotnie gospodarujące nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych w oparciu o własne środki i zasoby – dodano.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Zdrowie ma smak” po raz szesnasty. Targi zdrowej żywności i festiwal piwa rozpoczęte [FOTO]
Następny artykuł„Góry dla każdego”. Spotkanie autorskie z pasjonatem górskim i alpinistą w Świdnicy