Strona główna 0_Slider Zbierali środki na rzecz zwierzaków z azylu fundacji Patataj

Zbierali środki na rzecz zwierzaków z azylu fundacji Patataj [FOTO/VIDEO]

0

Podczas charytatywnego pikniku zorganizowanego w niedzielę na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji można było wspomóc fundację Animals Sanctuary „Patataj”, która na terenie dawnego poligonu wojskowego w Witoszowie Dolnym stworzyła zwierzęcy azyl.

Sandra Slawska i Dariusz Tatarzyn opiekują się zwierzętami od sześciu lat. Swoje sanktuarium stworzyli na terenie dawnego poligonu wojsk radzieckich w Witoszowie Dolnym, a znajdujące się tam zabudowania zaadoptowali na magazyn z paszą i lekami, niewielkie stajnie dla kucyków, baranów i osłów, natomiast dla koni postawili wiatę. W zwierzęcym azylu przebywa w tej chwili 30 zwierząt, a wszystkie mają za sobą dramatyczne przejścia. W ubiegłym roku para postanowiła założyć fundację Patataj, której celem jest zapewnienie opieki zwierzętom pomijanym przez placówki publiczne.

Zajmujemy się ratowaniem zwierząt gospodarskich, takich jak konie, osiołki, barany, owce, króliki oraz zwierzęta zagrodowe wszelkiego typu. Myślą przewodnią naszych działań jest stworzenie azylu dla porzuconych, zaniedbywanych lub katowanych zwierząt i zapewnienie im odpowiedniej opieki weterynaryjnej, bytowej oraz behawioralnej. Jesteśmy sanktuarium dla zwierząt, co oznacza, iż nie szukamy domów adopcyjnych, a wszystkie trafiające do nas zwierzęta mają zapewniony byt do końca swojego życia. Najczęściej są to zwierzęta wymagające ciągłego leczenia, bardzo stare i schorowane lub agresywne – opisują.

Marzeniem Sandry i Dawida jest wykupienie terenu, na którym działa azyl dla zwierząt, ale to odległa wizja. Na razie najpilniejszą potrzebą jest budowa wygodnej woliery dla szopów i lisów. Swoje wsparcie można przekazać poprzez wpłatę na prowadzoną w tym celu zbiórkę w serwisie ratujemyzwierzaki.pl.

Zwierzęcą ferajnę można było również wspomóc podczas pikniku, który odbył się w niedzielę na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przygotowano atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchanych zamków, malowania twarzy i plecenia warkoczyków, a także zorganizowano loterię. Nie zabrakło też ciepłych oraz słodkich przekąsek dla łakomczuchów.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZderzenie dwóch aut na krajowej „piątce”. Jednym z samochodów podróżowało małe dziecko [FOTO]
Następny artykułZielonogórzanie lepsi u siebie