Strona główna 0_Slider Pożar mieszkania na Osiedlu Młodych. Ewakuowano kilka pięter wieżowca

Pożar mieszkania na Osiedlu Młodych. Ewakuowano kilka pięter wieżowca [FOTO/VIDEO]

0

Nikt nie został poszkodowany w wyniku pożaru, do którego doszło w niedzielne przedpołudnie w jedynym z mieszkań w wielopiętrowym bloku przy ulicy Jana Riedla w Świdnicy.

zdjęcie nadesłane przez czytelnika portalu Swidnica24.pl

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 11.40. Na miejsce skierowano siedem zastępów straży pożarnej, w tym dwie drabiny. – Doszło do pożaru mieszkania na ósmym piętrze bloku mieszkalnego. W tym momencie sytuacja jest już opanowana. Z informacji, które posiadamy na ten moment nikt nie został poszkodowany. Ewakuowano lokatorów z pięter położonych powyżej piętra ósmego – mówił krótko po godzinie 12.00 mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

O godzinie 13.30 przy ulicy Jana Riedla działania gaśnicze w dalszym ciągu prowadziły cztery zastępy straży pożarnej. Akcję zakończono około godziny 14.00. – Ewakuowani mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań – informuje Grzelak. Potwierdza przy tym, że w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Okoliczności pożaru będzie ustalać policja.

/mn/

fot. Mariusz Ordyniec
zdjęcia i nagrania nadesłane przez czytelników portalu Swidnica24.pl

Poprzedni artykułNiedziela upalna i z możliwymi burzami. Synoptycy ostrzegają
Następny artykułZderzenie dwóch aut na krajowej „piątce”. Jednym z samochodów podróżowało małe dziecko [FOTO]