Strona główna Sport Jeździectwo Po Mistrzostwach Polski 2023 w Białym Lesie

Po Mistrzostwach Polski 2023 w Białym Lesie

0

W ostatnich dniach w Białym Lesie w Wierzbnej odbyły się Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Jest to jedna z najważniejszych krajowych imprez jeździeckich w Polsce.

Zawody obejmowały cztery kategorie wiekowe: dzieci, juniorów, młodych jeźdźców i seniorów. Częścią wydarzenia będą też nieoficjalne Mistrzostwa Polski kobiet – tzw. Ladies Cup. Ogółem na hipodromie w Wierzbnej pojawiło się około 200 koni oraz 130 zawodników z całej Polski.

Niedzielne finały dostarczyły widzom niesamowitych emocji, a wszystkie zostały rozstrzygnięte w drugim nawrocie. Mistrzem Polski w kategorii seniorów został Tomasz Miśkiewicz. Zloty medal w kategorii juniorów zdobyła Daria Pietrzak, a w kategorii dzieci najlepsza była Iga Chojnowska.  Burmistrz Leszek Michalak miał przyjemność wręczyć Puchar Burmistrza Miasta Żarów zwyciężczyni w kategorii juniorów.