Strona główna 0_Slider Kolejne sukcesy. Martyna Janaszek rekordzistką Polski i mistrzynią świata!

Kolejne sukcesy. Martyna Janaszek rekordzistką Polski i mistrzynią świata!

0

Ten rok po prostu należy do pochodzącej z Żarowa Martyny Janaszek, reprezentującej na co dzień barwy Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Nasza zawodniczka sięgała już po medale mistrzostw świata, mistrzostw Europy i mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, a teraz dołożyła ogromny sukces podczas odbywających się w Rumunii Mistrzostw Świata Juniorów 2023 w Trójboju Siłowym i Trójboju Siłowym Klasycznym.

Mistrzostwa odbywają się w dniach 24 sierpnia – 3 września w Kluż Napoce (Rumunia). To najważniejsza impreza dla juniorów startujących w trójboju siłowym i w trójboju siłowym klasycznym. Martyna wystartowała w ostatnią sobotę, 26 sierpnia w kategorii juniorów do lat 18 do 57 kg w trójboju siłowym. Zdobyła znakomite pierwsze miejsce w wyciskaniu leżąc oraz czwartą pozycję w całym trójboju. Osiągnęła następujące wyniki: 100 kg w przysiadzie, 87.5 kg w wyciskaniu leżąc oraz 115 kg w martwym ciągu. Wyciskając 87.5 kg Martyna Janaszek ustanowiła również nowy rekord Polski juniorek do lat 18 do 57 kg!

Rok pełen sukcesów
Ostatnie miesiące są niesłychanie udane dla Martyny. Pod koniec maja tego roku nasza zawodniczka zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów 2023 w Republice Południowej Afryki, a miesiąc później w Sierpcu (województwo mazowieckie) została mistrzynią Polski. Teraz do swojego bogatego dorobku dorzuciła srebro mistrzostw Starego Kontynentu. Na przełomie lipca i sierpnia we francuskim Merignac odbyły się z kolei Mistrzostwa Starego Kontynentu – European Championship 2023 Equipped and Classic Bench Press for Open/Masters/Junior/Subjunior. Martyna Janaszek wystartowała w kategorii Subjunior – junior do lat 18, w wadze do 57 kg. Po trudnej i zaciętej walce, żarowianka zdobyła finalnie srebrny medal mistrzostw w wyciskaniu leżąc klasycznym.

/MDvR, FOTO: użyczone – Marlena Janaszek/

Poprzedni artykułFinał zmagań Świdnickich Recenzji Muzycznych. Najlepszą wokalistką utalentowana Julia Żuber [FOTO]
Następny artykułObfitości późnego lata na wrześniowym Targu Ziemi. Na gości czekać będzie kilkudziesięciu wystawców