Strona główna 112 Kierujący nietrzeźwy i bez uprawnień, jego auto uszkodzone i niedopuszczone do ruchu

Kierujący nietrzeźwy i bez uprawnień, jego auto uszkodzone i niedopuszczone do ruchu

0

Poważne konsekwencje grożą 45-letniemu kierującemu, który został zatrzymany na terenie Świdnicy przez policjantów świdnickiej drogówki.

W poniedziałek, 21 sierpnia około godziny 11.30 na terenie Świdnicy funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Peugeot. Gdy policjanci podeszli do samochodu, od razu wczuli woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza pojazdu. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującego. 45-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego miał w organizmie blisko 0,7 promila alkoholu. Dalsze sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – opisuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Dalsze ustalenia jeszcze bardziej pogrążyły kierującego. – Okazało się, że 45-latek poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, bez ważnego badania technicznego oraz bez obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ponadto pojazd posiadał rozbitą szybę czołową oraz rozbity reflektor – wylicza Ząbek.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności oraz wysoka kara finansowa.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNowe mieszkania komunalne gotowe. Kto będzie mógł starać się o przydział?
Następny artykułŻarowski Electrolux zmniejsza zatrudnienie