Strona główna 0_Slider Znakomici muzycy, plenerowe koncerty i bluesowy klimat. Już za kilka dni rozpocznie...

Znakomici muzycy, plenerowe koncerty i bluesowy klimat. Już za kilka dni rozpocznie się Dobroblues

0

Święto muzyki bluesowej w regionie już za kilka dni rozpocznie się w Dobromierzu. W urokliwej lokalizacji tuż przy wieży widokowej zagrają takie polskie legendy bluesa, jak Jurek Styczyński z zespołu Dżem, który wystąpi wraz z utalentowaną wokalistką Urszulą Fryzką oraz Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa. Możemy spodziewać się wielu innych fantastycznych koncertów i doskonałej, bluesowej atmosfery. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych i całych rodzin. VI edycja festiwalu Dobroblues już w piątek i w sobotę, 14 i 15 lipca. Wstęp wolny.

fot. fanpage – Nocna Zmiana Bluesa i Urszula Fryzka & Jurek Styczyński

DobroBlues po kilku latach przerwy powrócił do kalendarza regionalnych imprez. To będzie VI edycja festiwalu muzyki bluesowej. – Impreza rozłożona jest na dwa dni (piątek, 14 lipca i sobota, 15 lipca). W pierwszy dzień planujemy koncerty na małej plenerowej scenie, ognisko, leżaczki, food-truck, plac zabaw – wszystko w otoczeniu lasu. Drugi dzień z koncertami kilku znanych zespołów bluesowych na dużej scenie plenerowej, część gastronomiczna, parasole, namioty, miejsca siedzące, dmuchaniec dla dzieci – wymienia Marta Darowska z Fundacji „Wieża Widokowa w Dobromierzu. Aby przeszłość miała przyszłość”, która reaktywowała wydarzenie i jest jednym z organizatorów.

Kto wystąpi już za kilka dni w Dobromierzu?

W piątkowy wieczór zagra akustycznie – strzegomski zespół bluesowy „Ślad”, a także Z dzielni chłopcy, czyli trio z Miedziowego Zagłębia, którzy ostro ćwiczyli na próbach, by w Dobromierzu wypaść doskonale. To właśnie z tymi zespołami będzie okazja wspólnie przy ognisku pojammować. Sobota natomiast to aż pięć koncertów oczywiście w tonacji dobrego bluesa – zagrają m.in. doskonale znani w Dobromierzu The Mohers oraz Midnight Blues. Wśród gwiazd festiwalu zapowiedziano – Jurka Styczyńskiego, gitarzystę zespołu Dżem od 1979 roku, ale też uznanego muzyka sesyjnego, który współpracował m.in. z zespołem Chłopcom z Placu Broni, Lombardem, Martyną Jakubowicz, Leszkiem Cichońskim, Cree czy Starym Dobrym Małżeństwem. Gitarzysta w Dobromierzu wystąpi w duecie z żoną, utalentowaną wokalistką, nagradzaną na wielu festiwalach – Urszulą Fryzką, a także z Jakubem Andrzejewskim, gitarzysta młodego pokolenia, uczestnikiem licznych festiwali i sesji nagraniowych z wieloma wykonawcami. Na finał natomiast zagra jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców muzyki bluesowej – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa.

Urszula Fryzka & Jurek Styczyński fot. facebook duetu

Nowe miejsce festiwalu DobroBlues

Reaktywowane święto muzyki bluesowej zorganizowane zostanie w nowej lokalizacji, tuż przy wieży widokowej w Dobromierzu, której budowę rozpoczęto w 1845 rok i ukończono w 1852 roku. Pierwszy dzień festiwalu będzie odbywał się obok tego wyjątkowego zabytku, który ma bardzo ciekawą historię i warto przy okazji także się z nią zapoznać. W drugim dniu koncerty zaplanowano na poniższym terenie, który specjalnie został przygotowywany do tego celu. Pojawi się tam koncertowa scena, wydzielone zostaną – strefa gastronomiczna, miejsce na zabawę na dmuchańcu oraz parking. Festiwalowy teren będzie dodatkowo oznakowany, by bez problemu do niego trafić.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja „Wieża Widokowa w Dobromierzu. Aby przeszłość miała przyszłość”, Urząd Gminy Dobromierz, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu, Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Dobromierzu, Powiat Świdnicki oraz wolontariusze, którzy od samego początku wspierają każde działanie fundacji.

Link do wydarzenia na facebooku – TUTAJ. Szczegółowe informacje na profilu Dobroblues oraz Wieża widokowa Dobromierz – Forest Bar

Więcej o festiwalu Dobroblues i jego historii można przeczytać w artykule: „Wielki powrót święta muzyki bluesowej w regionie”

/AN/

 

Poprzedni artykułWakacyjny urlop samochodem. O czym warto pamiętać?
Następny artykułSynoptycy zapowiadają burze i intensywne opady