Strona główna Sport Jeździectwo Zapowiadają międzynarodową obsadę

Zapowiadają międzynarodową obsadę

0

Na hipodromie w Morawie sezon sportowy w pełni. W pierwszy weekend sierpnia startuje kolejny międzynarodowy turniej jeździecki w konkurencji WKKW – zawody Strzegom Summer Tour, czyli sztandarowa impreza w wakacyjnym kalendarzu Ośrodka Jeździeckiego Stragona.

Na strzegomskich arenach zobaczymy jeźdźców i amazonki w barwach 20 krajów startujących na 230 koniach. Rozegrane zostaną cztery konkursy międzynarodowe w krótkim formacie od poziomu jednej do czterech gwiazdek oraz trzy konkursy krajowe. Rozstrzygnięty zostanie także tegoroczny finał Pucharu Polski. Rozgrywki kwalifikujące do finału trwały od marca w całym kraju.

W rywalizacji wezmą udział, m.in. Niemka Anna Siemer, drużynowa srebrna medalistka Mistrzostw Europy, jej rodaczka Sophie Leube, złota medalistka Mistrzostw Świata Młodych Koni, weteran strzegomskich zawodów Andreas Dibowski, drużynowy, złoty medalista olimpijski, Japończyk Yoshiaki Oiwa, podwójny złoty medalista Igrzysk Azjatyckich, a także czołówka polskich wkkwistów, Paweł Warszawski czy Jan Kamiński.

Zawody startują 4 sierpnia. W piątek rozegrane zostaną próby ujeżdżenia, w sobotę na kilku arenach toczyć się będzie rywalizacja zarówno podczas prób skokowych, w crossie i ujeżdżeniu, a niedziela w całości będzie poświęcona próbom crossowym. Wstęp na zawody i parking są bezpłatne.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułGazeta Wyborcza po publikacji usuwa z tekstu niewygodny komentarz o prezydentce Świdnicy [Aktualizacja]
Następny artykułPowrót do Świdnicy. Kolejny środkowy obrońca dołącza do biało-zielonych