Strona główna Wydarzenia Świdnica W Dzień Psa wsparli zwierzaki ze świdnickiego schroniska. Udało się zebrać ponad 14...

W Dzień Psa wsparli zwierzaki ze świdnickiego schroniska. Udało się zebrać ponad 14 tys. złotych!

0

Zbieranie środków dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu przyświecało imprezie, która odbyła się w niedzielę w Parku Centralnym. Organizatorzy właśnie przedstawili wynik akcji.

Niedzielną imprezę zorganizowała Świdnicka Grupa Biegowa, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych oraz Fundacja Mam Pomysł, będąca operatorem świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Placówka mieszcząca się przy ulicy Pogodnej działa już od sześciu lat. Tylko w ubiegłym roku pod opiekę pracowników przytuliska oraz wolontariuszy trafiło ponad 700 zwierząt. To właśnie z myślą o wsparciu dla nich postanowiono zaprosić mieszkańców do udziału w charytatywnym festynie oraz biegu.

Co się działo? Było pyszne jedzonko i picie, a także kiermasz ciast. Było też mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych: nasz FMP Charity Shop z gadżetami, warsztaty z robienia kocich zabawek i plakatów adopcyjnych z kocią behawiorystką, stoisko dla miłośników zwierząt, loteria fantowa, stoisko Straży Miejskiej w Świdnicy, występ artystyczny Fundacji „Inicjatywa”, sportowa rywalizacja z Centrum Formy 58100, animacje dla dzieci przygotowane przez Fundację Ładne Historie, dmuchańce od Funhouse Dmuchańce Świdnica, a także malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki – wyliczają organizatorzy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tak dużą frekwencję! Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z Wami spędzić ten ważny dzień. Dziękujemy za każde wsparcie. Zysk z całego dnia to 14 043 zł! – dodali.

/mn/

Poprzedni artykuł„Był bardzo blady. Myślałam, że ma białaczkę”. Trwa proces po śmierci 2-letniego Filipa
Następny artykuł„Kostki wypadają i walają się po ulicy”