Strona główna Wydarzenia Żarów Święto Pieroga po raz drugi

Święto Pieroga po raz drugi

0

W sobotę, 15 lipca ponownie zostanie zorganizowane Święto Pieroga. Na wydarzenie zaprasza Gminne Centrum Kultury i Sportu, Gmina Żarów oraz sołectwo wsi Łażany. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 w łażańskim parku.

– Furorę robią oczywiście te z serem i ziemniakami, ale nie zabraknie też pierogów z owocami. Swój udział w 2. Święcie Pieroga zgłosiły okoliczne sołectwa, a to gwarantuje smakowitą ucztę. Na stoiskach będzie można kupić nie tylko pierogi, ale również inne specjały przygotowane przez gospodynie i gospodarzy. Podczas Święta Pieroga zostanie rozstrzygnięty konkurs na najsmaczniejsze pierogi, w którym do wygrania będą cenne nagrody – mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor GCKiS w Żarowie. Ponadto na scenie zaśpiewają Krukowianie i Chór Sołtysów „Dyszkant” z Gminy Kąty Wrocławskie.

Drugiemu Świętu Pieroga towarzyszyć będzie Turniej Wsi Gminy Żarów, który wyłoni najlepszych z najlepszych. Wśród konkurencji, z jakimi zmierzą się reprezentanci wsi z gminy Żarów to: zaplatanie warkocza, rzut kaloszem, czy bieg kelnerski. Nie zabraknie też najbardziej widowiskowej konkurencji czyli przeciągania liny. Organizatorzy przygotowali też konkurencję niespodziankę. O tym, które z sołectw zdobędzie puchar Turnieju Wsi widzowie przekonają się w sobotę, 15 lipca około godziny 17:00.

2. Święto Pieroga | Turniej Wsi Gminy Żarów

15 lipca 2023

godz. 14:00

park w Łażanach

/informacja organizatora, opr. red./

Poprzedni artykułWalka z wiatrakami? Społecznik likwiduje dzikie wysypiska, jednak co rusz powstają kolejne [FOTO]
Następny artykułZmiana na ławce trenerskiej spadkowicza z IV ligi