Strona główna 0_Slider Pijany w wiacie, chemiczny odór i zakleszczony kot. Interwencje straży miejskiej

Pijany w wiacie, chemiczny odór i zakleszczony kot. Interwencje straży miejskiej

0

Od 14 do 20 lipca 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 148 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

14.07.2022r. godz.4.17 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w wiacie przystankowej przy ulicy Zamenhofa. Na miejscu strażnicy zastali Artura S., bezdomnego, który wielokrotnie był karany przez sąd za różnego rodzaju czyny zabronione. Został on poinformowany, iż po wytrzeźwieniu może skorzystać z daleko idącej pomocy, łącznie z umieszczeniem w schronisku dla bezdomnych. Mężczyźnie postawiono trzy zarzuty, naruszenie norm art. 140, 141, 143 Kodeksu wykroczeń. Za swe czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

15.07.2023r. godz.4.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce przy ulicy Zamenhofa. Na miejscu strażnicy zastali tak jak w dniu poprzednim Artura S. I w tym przypadku sprawę rozpatrzy Sąd Rejonowy w Świdnicy.

16.07.2023r. godz.12.13 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn szarpiących się za wiatą przystankową na Placu Grunwaldzkim. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zastali tam małżeństwo, które dość gwałtownie rozstrzygało spory rodzinne. Na widok patrolu oboje uspokoili się, przeprosili za swe zachowanie nie wnosząc żadnych skarg wzajemnych.

17.07.2023r. godz.12.03– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące silnego chemicznego odoru w pobliżu ulicy Wiśniowej i Westerplatte. Zgłaszająca twierdziła, że fetor wydobywa się z jednego z zakładów zlokalizowanych w tym rejonie. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Zapach ten był bardzo wyraźny i silnie drażniący. Nie ustalono jednoznacznie źródła emisji zanieczyszczeń powietrza. Sprawa została przekazana do właściwych służb.

17.07.2023r. godz.14.47 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej w rejonie ulicy Klasztornej. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Uczestnicy spotkania zakrapianego alkoholem zostali ukarani mandatami karnymi.

20.07.2023r. godz.7.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące silnego chemicznego odoru w rejonie ulicy Wiśniowej i Westerplatte. I tym razem zgłoszenie również potwierdzono. Taka sytuacja powtarza się kilka razy w miesiącu. Sprawa została przekazana do właściwych służb.

20.07.2023r. godz.7.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kota zakleszczonego w uchylonym oknie na drugim piętrze w budynku w Rynku. Zanim strażnicy wezwali na miejsce odpowiednie służby zgłoszenie zostało odwołane. Kota uwolniła jego właścicielka. Przypominamy, aby właściciele kotów zabezpieczyli uchylne okna odpowiednimi  osłonami uniemożliwiającymi uwięzienia zwierzęcia w takim miejscu.

/Źródło Straż Miejska w Świdnicy/

Poprzedni artykułW upał kurz, w deszcz rwąca rzeka. Jaworzyna z milionami dotacji, a na asfalt w Milikowicach nie ma? [FOTO]
Następny artykułVIII Żarowskie Spotkania Miłośników Motoryzacji coraz bliżej