Strona główna 0_Slider Piesi będą lepiej widoczni na przejściach przez krajową „trzydziestkę piątkę”. Ogłoszono przetarg

Piesi będą lepiej widoczni na przejściach przez krajową „trzydziestkę piątkę”. Ogłoszono przetarg

0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada budowę nowego oświetlenia na trzech przejściach dla pieszych w Mokrzeszowie oraz Pszennie. Ma to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 35.

fot. GDDKiA

W marcu minister infrastruktury zatwierdził program inwestycji mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, w którym uwzględnione zostały zadania na drodze krajowej nr 35 w Mokrzeszowie i Pszennie. – Doświetlimy trzy przejścia dla pieszych, a chodniki wyposażymy w płytki dla osób niewidomych i niedowidzących. Zadanie zrealizujemy jeszcze w tym roku – informowała wówczas Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Kilka dni temu drogowcy ogłosili przetarg na zaprojektowanie oraz wykonanie tego zadania, w ramach których oświetlenie zyskają dwa przejścia w Mokrzeszowie, a także „zebra” na ulicy Świdnickiej w Pszennie – między skrzyżowaniem z Kolejową a skrzyżowaniem z Krótką. Firmy zainteresowane realizacją tych prac poznamy najwcześniej za dwa tygodnie. Wybrany w postępowaniu wykonawca będzie musiał uporać się z powierzonym zadaniem do połowy listopada 2023 roku.

Przed dwoma laty na krajowej „trzydziestce piątce” doświetlonych zostało sześć przejść dla pieszych: trzy w Słotwinie (przy budynkach nr 59d, 76 oraz 39) oraz trzy w Pszennie (przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej z Nadbrzeżną, Wrocławskiej z Piaskową, a także w rejonie skrzyżowania ulic Świdnickiej, Słonecznej i Fabrycznej). Na realizację prac zleconych wówczas przez gminę Świdnica przeznaczono 245,6 tys. złotych.

/mn/

Poprzedni artykułJak chronić swoje ciało, uprawiając sporty walki? Poznaj ochraniacze bokserskie, muay thai i MMA
Następny artykułPodwyżek nie będzie? Pracownicy rozgoryczeni, starosta wskazuje na wielką dziurę budżetową po decyzjach rządu PiS