Strona główna Wydarzenia Świdnica Nowa linia autobusowa połączy Zarzecze ze świdnicką podstrefą ekonomiczną

Nowa linia autobusowa połączy Zarzecze ze świdnicką podstrefą ekonomiczną

0

Od poniedziałku, 10 lipca świdnicka komunikacja miejska zostanie rozszerzona o nową linię autobusową nr 4. Jej celem będzie skomunikowanie osiedla Zarzecze z zakładami przemysłowymi położonymi na północy miasta – Colgate-Palmolive i Electrolux. Kursy odbywać się będą w godzinach zmian pracowniczych.

Trasa linii nr 4: M. Kopernika, Kopernika /Jodłowa, Jodłowa/Okrężna, Jodłowa PKP, Westerplatte/Bystrzycka, Westerplatte/ Śląska, Równa/Pl. Wolności, pl. św.Małgorzaty, Łukasińskiego/Gdyńska, Łukasińskiego/cmentarz, Pobożnego, Odnowiciela/ Brodatego, Andersa/Electrolux, Andersa /żłobek, K. Wielkiego – Colgate, Colgate. Odjazd z przystanku początkowego o godz. 5:25, 13:25, 21:25 w dni powszednie, soboty, niedziele i święta.

Powrót na trasie: Colgate, K. Wielkiego – Colgate, Andersa/ Electrolux, Łukasińskiego/Gdyńska, pl. św. Małgorzaty-fosa, pl. Drzymały, Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa PKP, Jodłowa/Okrężna, Jodłowa/Kopernika, M. Kopernika. Odjazdy z przystanku początkowego o godz. 6:23, 14:23, 22:23 w dni powszednie, natomiast o godz. 6:25, 14:25, 22:25 w soboty, niedziele i święta.

W związku z wprowadzeniem linii nr 4 ulegną zmianie godziny odjazdu linii nr 7. Zlikwidowane zostanie także dodatkowe połączenie linii nr 7 obsługujące wyłącznie fabrykę Electrolux, a obsługa zostanie przejęta przez pozostałe połączenia w tym rejonie. Dodatkowo niewielkim zmianom odpraw ulegną inne przewozy, w tym zamiejskie, w celu poprawnego skomunikowania z nowo powstałą linią – informuje Urząd Miejski w Świdnicy.

Z rozkładem jazdy będzie można zapoznać się na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy oraz na rozkładach umieszczonych na przystankach.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł53-latka oszukana przez „koreańskiego inwestora”. Straciła sporą sumę
Następny artykułChirurg ze świdnickiego „Latawca” w elitarnym gronie. Bierze udział w nowatorskim projekcie szkoleniowym [FOTO]