Strona główna 0_Slider Nocna impreza przed katedrą, rój pszczół przy wejściu do bloku, uwięzieni na...

Nocna impreza przed katedrą, rój pszczół przy wejściu do bloku, uwięzieni na placu zabaw. Interwencje straży miejskiej

0

Od 30 czerwca do 6 lipca 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 150 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

30 czerwca 2023 roku o godz. 12.01 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że w Parku im.Kasprowicza leży jakiś mężczyzna. Zgłaszająca nie próbowała nawiązać z nim kontaktu, zauważyła jedynie, że oddycha. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Strażnicy ustalili, że mężczyzna (trzeźwy) korzystając z ładnej pogody położył się na trawie i po prostu zasnął.

1 lipca 2023 roku o godz. 21.58 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu i puszczania głośnej muzyki na Placu Jana Pawła II przy katedrze. Strażnicy szybko zakończyli tą imprezę. Sprawca za swe zachowanie odpowie przed sądem.

2 lipca 2023 roku o godz. 15.26 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące roju pszczół wiszącego na drzewie bezpośrednio przy bramie 55 na ulicy Waryńskiego. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli to miejsce. Pożyteczne owady udało się uratować. Na miejsce wezwano pszczelarza, który zebrał cały rój i zapewne znajdzie dla niego właściwe miejsce.

2 lipca 2023 roku o godz. 18.25 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące grupy osób spożywających alkohol przy markecie na ulicy Ceglanej. Zgłaszający twierdził, że w tym miejscu często osobiście sprząta butelki i puszko, gdyż osoby spożywające alkohol nie wyrzucają opakowań do kaszy lecz bezpośrednio pod swoje nogi. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Wszyscy miłośnicy alkoholu zostali ukarani mandatami karnymi.

4 lipca 2023 roku o godz. 15.38 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu w Parku Centralnym. Impreza została szybko przerwana przez funkcjonariuszy, którzy wyjaśnili przyczynę interwencji i ukarali sprawców mandatami karnymi.

5 lipca 2023 roku o godz. 12.44 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu w Rynku. Również w tym przypadku interwencję zakończono wystawieniem mandatów karnych.

6 lipca 2023 roku o godz. 10.31 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kobiety, która wraz ze swoim dzieckiem weszła na teren placu zabaw na Pl. Drzymały. Gdy chciała opuścić to miejsce okazało się, że furtka się zablokowała. Skierowanym na miejsce strażnikom udało się uwolnić matkę z dzieckiem, furtkę zabezpieczono przed podobnym zdarzeniem a awarię zgłoszono do zarządcy terenu.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułOd koncertu fortepianowego po wystawę malarstwa. Kultura w strzegomskim kamieniołomie [FOTO]
Następny artykułBudowa sali gimnastycznej w Grodziszczu na ostatniej prostej [FOTO]