Strona główna Artykuł sponsorowany Międzynarodowe Zawody CAI 3, CAI 2 w Powożeniu, Mistrzostwa Polski w Powożeniu...

Międzynarodowe Zawody CAI 3, CAI 2 w Powożeniu, Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi oraz Zawody Krajowe w Powożeniu w Stadzie Ogierów Książ

0

Już 6 lipca organizatorzy zapraszają do Stada Ogierów Książ, gdzie przez 4 dni w malowniczej scenerii Książańskiego Parku Krajobrazowego odbywać się będą Zawody w Powożeniu. Rywalizować ze sobą będą zaprzęgi jednokonne, parokonne i czterokonne koni dużych i pony. Międzynarodowe Zawody Zaprzęgowe CAI 3*, CAI 2*, Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi oraz Zawody Krajowe w Powożeniu stanowią niesamowitą okazję do zmagań zawodników z całej Polski oraz świata. Zawodnicy walczyć będą na rozległym terenie Stada Ogierów Książ znajdującym się w sąsiedztwie Zamku Książ.

Do sędziowania zaproszeni zostali specjaliści najwyższej klasy o międzynarodowych kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu.

Stado Ogierów Książ należące do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. na którego terenie odbywać się będą zawody jest jedyną w Polsce państwową hodowlą koni rasy śląskiej. Wyhodowane tu zostały konie, które  zdobyły najwyższe lokaty na Mistrzostwach Świata: ogier Lokan- Vice Mistrz Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi (ITA 2010), ogier Sonet- Mistrz Świata (NED 2018) oraz II Vice Mistrz Świata (FRA 2020) w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi oraz wiele innych.

Zapowiada się rywalizacja na wysokim poziomie, wspaniałe pozytywne emocje, a także niepowtarzalna atmosfera.

Czterodniowy program zawodów:

Czwartek i piątek       ujeżdżenie     9:00-17:00

Sobota                     maraton         8:00-16:00

Niedziela                   zręczność      8:00-16:00

Organizatorzy zapraszają do Książa w dniach 6-9 lipca 2023 r.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWózki narzędziowe dla profesjonalistów i hobbystów: podstawowe wyposażenie warsztatu
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń