Strona główna 0_Slider King’s Singers zapełnili świdnicką katedrę. Festiwal Bachowski dobiega końca

King’s Singers zapełnili świdnicką katedrę. Festiwal Bachowski dobiega końca [FOTO]

0

Niemal po brzegi wypełniona główna nawa katedry pod wezwaniem świętych Stanisława i Wacława powitała w sobotnią noc znakomitych śpiewaków z Wielkiej Brytanii. A capella wyśpiewali pieśni kierowane do przyjaciół, do życia i do Boga.

The King’s Singers od ponad pięćdziesięciu lat reprezentują złoty standard śpiewu a cappella na największych scenach świata. Słyną z niezrównanej techniki, wszechstronności i umiejętności wykonawczych, a także z doskonałej muzykalności. Ten brytyjski zespół nie tylko czerpie z muzycznego dziedzictwa, ale też promuje twórczość współczesnych kompozytorów, zamawiając u nich nowe utwory. Zespół tworzą: Patrick Dunachie, Edward Button (kontratenor), Julian Gregory (tenor), Christopher Bruerton, Nick Ashby (baryton), Jonathan Howard (bas).

Podczas koncertu w Świdnicy The King’s Singers zaśpiewali utwory m.in. Thomasa Morley’a, Williama Byrda,Thomasa Weelkesa.

Niedziela jest ostatnim dniem głównego nurtu 24. Festiwalu Bachowskiego. O 10.00 w Kościele Pokoju podczas nabożeństwa kantatowego wystąpili adepci Akademii Bachowskiej, a o 12.30 w Bagieńcu rozpocznie się muzyczne śniadanie na trawie, na które wstęp jest wolny.

/opr. red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJopek tuż za podium, brakło 2 centymetrów!
Następny artykułPożar budynku gospodarczego w Marcinowicach