Strona główna 0_Slider Beniaminek III ligi o dwa gole lepszy

Beniaminek III ligi o dwa gole lepszy [FOTO]

0

Druga sparingowa porażka powędrowała w sobotę, 15 lipca na kontro czwartoligowych piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji musieli uznać wyższość reprezentanta makroregionalnej III ligi – Karkonoszy Jelenia Góra.

Nasz przeciwnik znajduje się na nieco innym etapie przygotowań i za sobą ma już czwartą grę kontrolną. Podopieczni trenera Jacka Kołodziejczyka spisują się w okresie przygotowawczym z naprawdę dobrej strony. Jeleniogórzanie rozpoczeli od porażki 2:5 z przedstawicielem czeskiej ekstraklasy – FK Jablonec, a następnie po 3:0 ograli na wyjazdach drugoligowe rezerwy Zagłębia Lubin i naszpikowaną znanymi nazwiskami i solidnie wzmocnioną czwartoligową Barycz Sułów. Teraz przyszedł zasłużony triumf na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Biało-zieloni do meczu przystąpili już w mniej okrojonym i eksperymentalnym składzie niż przed tygodniem, z ósemką testowanych graczy, którzy starają się przekonać trenera Grzegorza Borowego. Od pierwszych minut Karkonosze miały inicjatywę, były groźniejsze, ale brakowało realnego zagrożenia dla świdnickiej bramki. Miejscowi szukali kontr, mieli w tym spotkaniu kilka swoich szans z szybkich ataków, czy po stałych fragmentach gry, ale brakło precyzji. Jeleniogórzanie byli jednak bardziej konkretni i swoją przewagę udokumentowali w postaci dwóch strzelonych goli. O losach meczu zadecydowało dosłownie 120 sekund. Najpierw w 20. minucie do świdnickiej sieci trafił znakomicie spisujący się w sparingach Kacper Chmielewski, a chwilę później wynik ustalił jak się okazało Michał Pojasek.

Kolejny sparing z udziałem świdnickich piłkarzy odbędzie się w sobotę, 22 lipca. Nasi zawodnicy na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmą wtedy ligowego rywala – Polonię Środa Śląska (prawdopodobnie godz. 12.00).

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Karkonosze Jelenia Góra 0:2 (0:2)

Świdnica: Kot, Paszkowski, Kozachenko, Frankowski, Orzechowski, Migas, Ratajczak, Korab, Sowa, Filipczak, Wojciechowski i 8 zawodników testowanych.

Jelenia Góra: Malec, Firmanty, Posacki, Maciejewski, Pojasek, Niemienionek, Chmielewski, Radziemski, Bronisławski, Fediuk, Baszak, Fościak, Milewski, Seta, Gil, Sołtysiak, Hetman, Tokarz, Wąsiewski.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/