Bardzo mocny rywal będzie kolejnym rywalem seniorów IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w trakcie letniego okresu przygotowawczego przed startem sezonu 2023/2024. W sobotę, 15 lipca podejmiemy na własnym terenie świeżo upieczonego beniaminka makroregionalnej III ligi – Karkonosze Jelenia Góra.

Nasz sobotni przeciwnik w zakończonym sezonie 2022/2023 okazał się najlepszy w grupie zachodniej IV ligi i w barażu po rzutach karnych okazał się lepszy od Słowianina Wolibórz. Świdniczanie po raz ostatni spotkali się na boisku z jeleniogórzanami dość niedawno, bo 19 kwietnia podczas meczu półfinałowego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, ale rzuty karne zdecydowanie lepiej wykonywali wtedy biało-zieloni.
Dla Karkonoszy będzie to już czwarty mecz kontrolny w trakcie okresu przygotowawczego. Pierwszy rozegrany został już w ostatnich dniach czerwca, kiedy to podopieczni Jacka Kołodziejczyka ulegli na wyjeździe 2:5 przedstawicielowi czeskiej ekstraklasy – FK Jablonec. Później przyszedł czas na bardzo cenne wygrane po 3:0 z II ligowymi rezerwami Zagłębia Lubin i IV-ligową Baryczą Sułów. Drużyna trenera Grzegorza Borowego zagrała dotąd jeden sparing, przegrywając przed tygodniem w mocno okrojonym i odmłodzonym składzie 1:4 z LZS Walce (opolska IV liga).
Mecz sparingowy pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Karkonoszami Jelenia Góra odbędzie się w sobotę, 15 lipca. Początek starcia rozgrywanego na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 12.00.
/MDvR/



![Wypadek pod Strzegomiem. Nie żyje kierowca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/IMG-20260107-WA0001-100x75.jpg)



![Dwa nocne pożary w Wirkach. Spłonęły budynki gospodarcze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Wirki-pozar-2026.01.03-mix-100x75.jpg)

![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
