Strona główna Kultura Trzy fotografki i jedna wystawa „Kukułcze jajo”. Wernisaż wkrótce w Wieży Ratuszowej

Trzy fotografki i jedna wystawa „Kukułcze jajo”. Wernisaż wkrótce w Wieży Ratuszowej

0

Fotografie trzech artystek zebrane pod wspólnym tytułem „Kukułcze jajo” zaprezentowane zostaną na wystawie w Świdnicy. Będą to prace Iwony Germanek, łączącej klasyczną fotografię z technikami specjalnymi, ale też Beaty Mendrek, która w swoje twórczości zawiera wiele fragmentów autoportretowych i autobiograficznych oraz Magdaleny Zaton-Mikołajczak, poszukującej uniwersalizmu i sięgającej do różnych zabiegów plastycznych. Wernisaż zaplanowano w środę, 21 czerwca o godz. 17.00 w Wieży Ratuszowej.

Iwona Germanek – intermedialna artystka wizualna, łącząca klasyczną fotografię z technikami specjalnymi i szlachetnymi, używająca kolażu analogowego i cyfrowego, pracująca na albumach fotograficznych i zielnikach, podejmująca w swoich pracach m.in. tematykę rodziny, niepamięci, depresji, ale także abstrakcji. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Na co dzień związana z Miejskim Domem Kultury w Łaziskach Górnych, gdzie kieruje Pracownią Fotografii Alternatywnej. Studentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików w Okręgu Śląskim. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego oraz w prywatnych kolekcjach.

Beata Mendrek – urodzona w 1980 roku. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego – Wydział Radia i Telewizji. W latach 2003-2006 założycielka i uczestniczka działań Grupy Fotograficznej NATECHWILE, od 2015 roku koordynatorka NATECHWILE PROJEKT dla młodych twórców. Od roku 2009 wykładowca w szkołach fotografii w Katowicach, Tychach i Zabrzu, między innymi FOTOEDUKACJA. Wykładowca i organizatorka kursów i warsztatów fotograficznych. Od 2002 roku organizatorka współorganizatorka wielu wystaw i projektów artystycznych. Zawodowo zajmuje się fotografią i projektowaniem graficznym. Od roku 2008 członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Prace w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach, Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej w Katowicach, Muzeum Miejskiego w Sosnowcu oraz w kolekcjach prywatnych. W swoich cyklach zawiera wiele fragmentów autoportretowych i autobiograficznych rozprawiając się z emocjami, przeżyciami i doświadczeniami. Nie zawsze wprost, często używając przenośni i szeroko rozumianej symboliki.

Magdalena Zaton-Mikołajczak – rocznik 89. Urodzona w Zabrzu. Od 26 lutego 2021 r. członkini Związku Polskich Artystów Fotografików, Okręg Śląski. Absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Śląskim. W swojej fotografii, nieraz autorefleksyjnej, poszukuje uniwersalizmu. W pracach sięga do różnych zabiegów plastycznych. W twórczości wypatruje form estetycznych i emocjonalnych.

/oprac. AN/
/materiały – organizatora/

Poprzedni artykułJubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej [FOTO]
Następny artykułO wyzwaniach stojących przed Polską i edukacji dotyczącej odnawialnych źródeł energii. I Świdnickie Forum Energetyki Obywatelskiej [FOTO]