Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego z absolutorium. „Przygotowujemy się do kolejnych inwestycji”

Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego z absolutorium. „Przygotowujemy się do kolejnych inwestycji”

0

Zarząd Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego otrzymał absolutorium z wykonania obowiązków za rok 2022. Jakie są mieszkaniowe plany miejskiej spółki w kolejnych latach?

wizualizacja planowanej inwestycji przy ulicy Księcia Bolka Świdnickiego (mat. UM Świdnica/ŚTBS)

Mimo trudności roku ubiegłego, obfitującego w wysoką inflację, znaczne podwyżki cen energii, materiałów budowlanych i usług w każdej branży, rok 2022 spółka zakończyła na plusie. Oddaliśmy do użytku budynek przy ul. Kozara-Słobódzkiego 19 w Świdnicy i przygotowujemy się do kolejnych inwestycji – mówi Marek Zawisza, prezes świdnickiego TBS.

W budynku mieszkalno-usługowym ŚTBS przy ul. Kozara-Słobódzkiego we wrześniu zamieszkało 45 świdnickich rodzin, a na parterze budynku otwarto nowoczesną filię Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz największy w mieście, prężnie działający klub seniora. W centrum Osiedla Młodych ŚTBS udostępnił jednocześnie ponad 100 miejsc parkingowych – 75 w garażu podziemnym i przy własnym budynku oraz 41 wokół sklepu Delikatesy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszymi planami, w ciągu najbliższych trzech lat zbudujemy połowę obecnego zasobu mieszkaniowego ŚTBS, który powstawał przez 24 lata – wylicza wiceprezes ŚTBS Tomasz Chojnowski. Spółka ma już prawomocne pozwolenia na budowę na trzy inwestycje:

  • budowę budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Ks. Bolka/Łukasińskiego w Świdnicy, w którym powstanie 41 mieszkań oraz 64 miejsca postojowe,
  • pierwszy etap budowy osiedla mieszkaniowego przy ul. Parkowej w Strzegomiu, w ramach którego powstaną tam dwa budynki ŚTBS po 44 mieszkania i 44 miejsca postojowe w garażu podziemnym w każdym,
  • budowę budynku ŚTBS przy ul. Leśnej, który powstanie w miejscu niedokończonej budowy hospicjum – vis a vis szpitala Latawiec. Tę nieruchomość spółka otrzymała od miasta i planuje zbudować tam 28 mieszkań oraz 42 miejsca parkingowe.

Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. to spółka gminy miasto Świdnica (88,87 proc. udziałów) oraz gminy Strzegom (11,13 proc. udziałów). Spółka buduje mieszkania na wynajem oraz zarządza nieruchomościami. W zasobach mieszkaniowych spółki znajduje się obecnie 408 lokali (w tym 41 wydzierżawionych Miejskiemu Zarządowi Nieruchomości w Świdnicy), w których mieszka blisko 800 osób.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSzósty Mydlany Park. Zabawa w pianie i pomoc dla Julii
Następny artykułPrezydent Świdnicy wykluczona z Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski”