Strona główna 0_Slider Świdnickie mażoretki wywalczyły kolejne medale

Świdnickie mażoretki wywalczyły kolejne medale [FOTO]

0

Posypały się kolejne medale dla Mażoretek „Prima”. Świdnickie tancerki uczestniczyły tym razem w Mistrzostwach Polski Mażoretek w Cieszynie – 9 i 10 czerwca. Ich piękne pokazy znów zostały docenione i zdobyły zasłużone liczne laury.

W Mistrzostwach Polski Mażoretek w Cieszynie uczestniczyły 42 grupy z całej Polski, które zaprezentowały ponad 600 choreografii. Zawody rozegrały się od 9 do 11 czerwca na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków, a ich organizatorem było Stowarzyszenie Mażoretek Cieszyńskie Gwiazdeczki. Wzięły w nich udział także świdnickie Mażoretki „Prima” i znów zostały obsypane medalami.

Maraton emocji dobiegł końca. Było wiele starań. Posypały się medale – relacjonują w swoich mediach społecznościowych Mażoretki „Prima”, działające przy Świdnickim Ośrodku Kultury i prowadzone przez świdnicką choreografkę Annę Trzeciak.

Rywalizacje przebiegały w kategoriach solo, duety, mini formacje, formacje, defilady oraz freestyle. Świdnickie tancerki brały udział w dwóch dniach zawodów i zdobyły – I miejsce – Buława Junior scena, I miejsce – Show Senior scena, II miejsce wicemistrz Polski – Baton Scena Juniorki, II miejsce wicemistrz Polski – Baton Solo Martyna Kępa, IV miejsce – Senior Baton.

Brawa dla solistek: Martyna Kępa, Magdalena Martyniec, Oliwia Wawro. Wasze prezentacje zarówno z batonem, jak i flagą były piękne. Gratulacje! Dziękujemy Annie Trzeciak. Podziękowanie za wsparcie dla rodziców i Świdnickiego Ośrodka Kultury – dodają.