Strona główna 0_Slider Rozpoczęcie sezonu kąpielowego coraz bliżej. Jest nowy cennik wstępu na świdnicki basen

Rozpoczęcie sezonu kąpielowego coraz bliżej. Jest nowy cennik wstępu na świdnicki basen

0

Jeszcze w czerwcu do dyspozycji miłośników wodnego wypoczynku ma zostać udostępnione kąpielisko przy ulicy Śląskiej. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji dotychczas nie poinformował o oficjalnym terminie rozpoczęcia sezonu kąpielowego. Wiadomo za to, ile trzeba będzie zapłacić za wstęp na basen letni.

Kompleks basenowy przy ulicy Śląskiej przeszedł w ostatnim czasie gruntowną modernizację, którą zrealizowano za 35 mln złotych. W ramach inwestycji przebudowane zostały niecki basenowe, powstał wodny plac zabaw z dwoma zjeżdżalniami i wieloma urządzeniami zabawowymi dla dzieci, wybudowano 60-metrową zjeżdżalnię rurową oraz 15-metrową zjeżdżalnię jednotorową. Z myślą o odwiedzających stworzono też inne atrakcje, takie jak m.in. dzika rzeka, czy gejzery, a także zajęto się terenem wokół basenów, przebudową strefy wejściową oraz sanitariatów. Zmodernizowane kąpielisko zostało oddane do dyspozycji mieszkańców w lipcu 2022 roku.

Według informacji nieoficjalnych, w tym roku sezon letni przy Śląskiej ma rozpocząć się jeszcze w czerwcu. Do Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zwróciliśmy się z pytaniem dotyczącym terminu udostępnienia kąpieliska. O odpowiedzi będziemy informować.

W ostatnich dniach ŚOSiR udostępnił tymczasem nowy cennik za wstęp na basen letni. Od poniedziałku do czwartku za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 17 złotych (dotychczas 15 zł), natomiast od piątku do niedzieli wejście będzie wiązało się z wydatkiem w wysokości 20 złotych (dotychczas 18 zł). W przypadku biletów ulgowych (do których uprawniono: dzieci, młodzież uczącą się, studentów, emerytów, rencistów, niepełnosprawnych z orzeczonym stopniem niepełnosprawności oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, osoby posiadające Świdnicką Kartę Dużej Rodziny lub Świdnicką Kartę Seniora) od poniedziałku do czwartku za wstęp trzeba zapłacić 12 złotych (dotychczas 10 zł), natomiast od piątku do niedzieli – 15 złotych (dotychczas 12 zł). W dalszym ciągu będzie istniała możliwość nabycia nieco tańszego biletu po godzinie 16.00 – będzie on kosztować 12 złotych (dotychczas 10 zł).

Bez zmian pozostała cena biletu dla dzieci oraz młodzieży w wieku do 18 roku życia posiadające Świdnicką Kartę Dużej Rodziny – będzie to 5 złotych, niezależnie od dnia tygodnia. Więcej trzeba będzie za to zapłacić za bilety rodzinne. Bilet dla 1 rodzica/opiekuna i 1 dziecka w wieku do lat 3 będzie kosztować 20 zł w tygodniu (dotychczas 17 zł) lub 23 zł w weekend (dotychczas 20 zł). Bilet dla 1 rodzica i 2 dzieci to odpowiednio wydatek 35 zł (dotychczas 30 zł) lub 45 zł (dotychczas 35 zł). Bilet dla 2 rodziców i 1 dziecka będzie kosztować odpowiednio 40 zł (dotychczas 35 zł) lub 50 zł (dotychczas 40 zł). Nowy cennik wprowadza też ofertę rodzinną dla 2 rodziców i 2 dzieci, w której za bilet wstępu trzeba będzie zapłacić 50 złotych (od poniedziałku do czwartku) lub 60 złotych (od piątku do niedzieli). O 2 złote/osobę wzrośnie cena biletu grupowego.

Bilety na basen będzie można kupić w kasie głównej oraz w samoobsługowym biletomacie znajdującym się w strefie wejścia. Dostępny będzie również internetowy system zakupu biletów – basen.osir.swidnica.pl. Na basenie honorowane są karty sportowe: MultiSport, Medicover, FitProfit, PZU Sport.

mat. OSiR Świdnica

Świdnickie kąpielisko podczas ubiegłorocznego otwarcia po zakończonej przebudowie:

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac Grunwaldzki
Następny artykułŚwidniczanie sięgają po mistrzostwo ligi i awans!