Trzy zastępy straży pożarnej skierowano do walki z pożarem altanki działkowej przy ulicy Komunalnej w Świdnicy.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do świdnickich strażaków w piątek o godzinie 20.12. – Doszło do pożaru drewnianej altanki, która w całości została objęta ogniem. Na miejsce skierowano trzy zastępy – dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Świdnicy i jeden Ochotniczej Straży Pożarnej w Burkatowie – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.
Jak dodaje, strażacy będą sprawdzać, czy w momencie wybuchu pożaru w altance nikt nie przebywał. Na ten moment służby nie informują o osobach poszkodowanych.
/mn/
zdjęcia nadesłane przez czytelników portalu Swidnica24.pl








![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)