Strona główna Sport Piłka nożna Piotr Kotyla z powołaniem na Mistrzostwa Europy UEFA Regions Cup

Piotr Kotyla z powołaniem na Mistrzostwa Europy UEFA Regions Cup

0

Dwudziestu zawodników znalazło się w kadrze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na czerwcowy finał Mistrzostw Europy UEFA Regions Cup, który rozegrany zostanie w hiszpańskiej Galicji. Nasza dolnośląska kadra broni tytułu mistrzów Starego Kontynentu – rozgrywek przeznaczonych dla piłkarzy amatorów. Ostatnia edycja odbyła się w 2019 roku w Bawarii (Niemcy). 

Przypomnijmy, że kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej najpierw na terenie województwa lubuskiego wywalczyła przepustkę do ogólnopolskiego finału, a następnie zdominowała zawody w Wielkopolsce, wygrywając wszystkie spotkania bez straty gola i sięgając po tytuł mistrzów Polski UEFA Regions Cup przeznaczonych dla piłkarzy amatorów. W sierpniu 2022 roku zrobiliśmy kolejny krok w stronę obrony mistrzowskiego tytułu. Dodajmy, że w 2019 roku w Niemczech Dolnoślązacy wywalczyli mistrzostwo Starego Kontynentu. Swoistą klamrą jest postać Grzegorza Borowego (obecnego trenera IgnerHome Polonii-Stali Świdnica), który cztery lata temu był kapitanem mistrzowskiej drużyny, a teraz już jako szkoleniowiec chce powtórzyć ten ogromny sukces, będąc pierwszym trenerem kadry Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Tak jak przypuszczano przed startem turnieju półfinałowego Mistrzostw Europy UEFA Regions Cup w Rydze (sierpień 2022), decydujący dla układu pierwszych dwóch miejsc pojedynek odbył się już w pierwszej serii spotkań. Kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej mierzyła się z ekipą ze Słowacji (West Slovakia). Dolnoślązacy wyszli na prowadzenie, ale tuż przed przerwą do remisu z rzutu karnego doprowadzili rywale. Po zmianie stron błyskawicznie na prowadzenie wyszli Słowacy, ale kolejne trzy trafienia były dziełem zespołu biało-czerwonych. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej po niełatwym boju wygrał 4:2 i w dobrych nastrojach mógł przystąpić do kolejnych pojedynków. W nich nasi piłkarze gola już nie stracili, a do tego aż siedmiokrotnie zmuszali bramkarzy przeciwników do kapitulacji. W swoim drugim spotkaniu pokonaliśmy 2:0 ARF Ialoveni z Mołdawii, a na koniec 5:0 gospodarzy imprezy – Latvia Amateur (Łotwa). Tym samym kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zapewniła sobie awans do wielkiego finału Mistrzostw Europy UEFA Regions Cup.

W czerwcowym finale Mistrzostw Europy UEFA Regions Cup wystartuje w hiszpańskiej Galicji w sumie osiem zespołów. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego trafili do grupy B, gdzie zmierzymy się z portugalską Lizboną, serbskim Belgradem i czeskim Zlinem. W grupie A o awans do półfinału powalczą ostatni wicemistrzowie z Bawarii – gospodarze (hiszpańska Galicja), reprezentacja bośniackiego kantonu Zenica-Doboj oraz amatorska reprezentacja Irlandii.

Kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej:

1. Adrian Niewiadomski – 1KS Ślęza Wrocław
2. Michał Hawryło – Foto-Higiena Gać
3. Mateusz Stempin – 1KS Ślęza Wrocław
4. Jakub Bohdanowicz – Barycz Sułów
5. Adrian Puchała – Barycz Sułów
6. Paweł Słonecki – Bielawianka Bielawa
7. Tomasz Wojciechowski – Chrobry Głogów
8. Łukasz Orzechowski – Foto-Higiena Gać
9. Paweł Niemienionek – Karkonosze Jelenia Góra
10. Szymon Brandl – Słowianin Wolibórz
11. Dawid Wasilewski – Lechia Dzierżoniów
12. Kamil Sadowski – Lechia Dzierżoniów
13. Krzysztof Waliś – Moto-Jelcz Oława
14. Łukasz Szukiełowicz – Piast Nowa Ruda
15. Mateusz Poświstajło – Piast Nowa Ruda
16. Piotr Zabielski – Piast Żmigród
17. Piotr Kotyla – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica
18. Łukasz Skolimowski – Polonia Środa Śląska
19. Dawid Bąk – Barycz Sułów
20. Jakub Kierkiewicz – Słowianin Wolibórz

/MDvR/

Poprzedni artykułLetnie godziny funkcjonowania pływalni
Następny artykułPożar na ogródkach działkowych przy Komunalnej [FOTO]