Kilkanaście drużyn z dolnośląskich jednostek policji rywalizowało podczas „Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej” w Strzegomiu. Pomogli w ten sposób trójce dzieci swoich kolegów. Podczas równolegle prowadzonego festynu, funkcjonariusze zachęcali także do wstąpienia w szeregi policji.

W meczach rywalizowało aż 13 drużyn z całego regionu, w tym mocna kadra z różnych wydziałów KPP w Świdnicy. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna KMP we Wrocławiu. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z KMP w Wałbrzychu, a trzecia lokata przypadła piłkarzom z KPP w Bolesławcu.
Komendant Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, mł. insp. Andrzej Dobies podkreśla, że celem organizacji imprezy było przede wszystkim wsparcie zbiórki na rehabilitację Alana Oleksyka, Mateusza oraz Dominika Jabłońskich – dzieci funkcjonariuszy z powiatu świdnickiego.
/red./

![Strzegomianie wysprzątali Górę Krzyżową [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Sprzatanie-Gory-Krzyzowej-w-Strzegomiu-2026-9-238x178.jpg)
![Miliard z UE na termomodernizacje. „Sami nigdy byśmy takiego remontu nie zrobili” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/20260417_Konferencja_termomodernizacja_Strzegom-3-238x178.jpg)



![„Bezpieczna trzydziestka piątka”. Policjanci podsumowują dwutygodniową akcję [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/411-351693-100x75.jpg)

![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)