Strona główna Sport Jeździectwo Lotto Strzegom Horse Trials: Czas start!

Lotto Strzegom Horse Trials: Czas start! [HARMONOGRAM]

0

Zmagania o cenne punkty w czwartej serii Pucharu Narodów w jeździeckim triatlonie już w ten weekend rozstrzygną się w Morawie, podczas 20. jubileuszowej edycji zawodów Lotto Strzegom Horse Trials.

280 jeździeckich par reprezentujących 25 krajów już od czwartku będzie rywalizować w 10 konkursach międzynarodowych od poziomu jednej do czterech gwiazdek, w tym w Pucharze Narodów w konkurencji WKKW. W tym roku walka będzie się toczyć o wyjątkowo cenną stawkę. Wysoka lokata w klasyfikacji całej serii Pucharu Narodów to dla ekip, które nie mają jeszcze kwalifikacji szansa na awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Zgłoszonych ekip jest w tym roku rekordowa liczba. Aż 10 teamów wystartuje w Strzegomiu, w tym po raz pierwszy reprezentacje Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Na strzegomskich arenach zobaczymy m.in. multimedalistę Michaela Junga z Niemiec, podwójnego mistrza olimpijskiego, który posiada także tytuły mistrza Europy i mistrza świata. Jego rodaków Andreasa Dibowskiego i Dirka Schrade, złotych medalistów olimpijskich w klasyfikacji drużynowej oraz Holenderkę Merel Blom, drużynową, brązową medalistkę Światowych Igrzysk Jeździeckich. Na starcie zameldują się także czołowi polscy wkkwiści, członkowie kadry narodowej, m.in.: Paweł Warszawski, Jan Kamiński, Joanna Pawlak, Wiktoria Knap czy Julia Gillmaier.

Zawody startują w czwartek, 22 czerwca od próby ujeżdżenia. Podczas dwóch pierwszych dni zawodów jeźdźcy wykonają oceniany przez sędziów program w stępie, kłusie i galopie. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną widowiskowe próby terenowe oraz wymagające precyzji i umiejętności technicznych skoki przez przeszkody.

W programie pozasportowym zaplanowano sporo atrakcji dla widzów. Kaskaderzy z Apolinarski Group zaprezentują umiejętności woltyżerskie w pokazie wywodzącej się Kaukazu dżygitówki – stylu, w którym jeździli niegdyś Kozacy. Dla miłośników psów przygotowano popisy sprawnościowe w pokazach agility w wykonaniu finalistów show „Mam Talent TVN”. Odbędą się także pokazy powożenia zaprzęgami konnymi w wykonaniu Młodzieżowej Kadry Narodowej.

Zawody odbędą się w terminie od 22 do 25 czerwca na hipodromie w Morawie koło Strzegomia. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Parking kosztuje 20 zł.

Program:

Czwartek, 22.06.2023
8.00 –18.00 – Ujeżdżenie

Piątek, 23.06.2023
8.00 – 17.30 – Ujeżdżenie

Sobota, 24.06.2023
9.00 – 17.00 – Cross country
8.00 – 18.00 – Skoki przez przeszkody

W przerwach między konkursami: popisy sprawnościowe psów w pokazach agility i frisbee.

Niedziela, 25.06.2023
10.15 – 16.30 – Skoki przez przeszkody
09.00 – 14.00 – Cross country

W przerwach między konkursami: występy kaskaderów z Apolinarski Group, popisy sprawnościowe psów w pokazach agility i frisbee, pokaz powożenia zaprzęgami konnymi.

/SHT, FOTO: Mariusz Chmieliński/

Poprzedni artykułPo cichutku od soboty po 30 latach wraca pociąg na trasę Świdnica-Jedlina Zdrój. Jest jednak niespodzianka od Klubu Sympatyków Kolei
Następny artykułZnamy zwycięzców turnieju deblowego [FOTO/WYNIKI]