Strona główna Kultura Kukiełkowe, tkackie czy piernikarskie. Ruszyły zapisy na Letnie Warsztaty Muzealne

Kukiełkowe, tkackie czy piernikarskie. Ruszyły zapisy na Letnie Warsztaty Muzealne

0

Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza dzieci i młodzież wraz z opiekunami na tegoroczną edycję Letnich Warsztatów Muzealnych, które odbędą się w wybrane lipcowe i sierpniowe weekendy o godzinie 11.00. Zapisy ruszają dziś, 30 czerwca i warto się pospieszyć, by mieć możliwość w nich uczestniczenia.  Udział w zajęciach jest bezpłatna.

Małgorzata Hercuń z Zagrody Kraszowickiej, która prowadzi liczne warsztaty rzemiosł dawnych

Na uczestników tegorocznych warsztatów czeka m.in. spektakl  Teatrzyku z Walizki Kraszowickiej Zagrody pt. „Legenda o Piotrze Włostowicu”, po którym będą mogli wykonać własną kukiełkę teatralną oraz warsztaty tkackie połączone z pokazem przędzenia na wrzecionie i tkania na krosnach stołowych. Kolejnym tematem, który zaprezentujemy w naszym Muzeum będzie piernikarstwo. Podczas dwudniowych warsztatów piernikarskich uczestnicy poznają historię piernikarstwa na Śląsku, przygotują ciasto piernikowe, z którego wykonają swoje pierniki a następnie ozdobią, zapakują i zabiorą do domów przygotowane wcześniej słodkości – zapowiada Andrzej Deska z Działu Naukowo – Oświatowego świdnickiego muzeum.

Serdecznie zapraszamy małych i dużych, ciekawych otaczającego świata odkrywców wraz z opiekunami  do spędzenia wolnych, wakacyjnych chwil z Muzeum Dawnego Kupiectwa. Zapisy ruszają już od piątku 30.06.2023 – dodaje.

Tematyka spotkań:

  • 07.2023 (sobota), godz. 11:00 – „Historyczny spektakl teatralny oraz warsztaty kukiełkowe” – warsztaty dla dzieci od 8 lat
  • 07.2023 (niedziela), godz. 11:00 – „Warsztaty tkackie” – warsztaty dla dzieci od 8 lat
  • 22- 23.07.2023 (sobota – niedziela), godz. 11:00 – „Warsztaty piernikarskie”” – żywa lekcja historii o dawnych tradycjach piernikarskich. Uwaga! Warsztaty dwudniowe.
  • 12-13.08.2023 (sobota – niedziela), godz. 11:00 – „Warsztaty piernikarskie”” – żywa lekcja historii o dawnych tradycjach piernikarskich. Uwaga! Warsztaty dwudniowe. Zapisy na te warsztaty ruszają od 24.07.2023!

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! W każdym z podanych terminów w warsztatach uczestniczyć może maksymalnie 25 osób.  Zapisy pod numerem telefonu 74/852-12-91 (od poniedziałku do piątku 8:00 – 15:30)  lub mailowo: [email protected].  Udział w warsztatach jest bezpłatny.

/oprac. red./
/komunikat – Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy/

Poprzedni artykułHarcerze i „cywile” wyruszyli do letniej bazy w Niesulicach [FOTO]
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń